Євросуд уже отримав 4226 справ щодо Криму й Донбасу

Євросуд уже отримав 4226 справ щодо Криму й Донбасу

1299
Ukrinform
У Європейському суді з прав людини знаходяться 4226 справи, які стосуються подій у Криму та на Донбасі. Із них 257 подано проти РФ і 3000 проти України.

Про це заявив заступник міністра юстиції України - уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, інформує прес-служба відомства. 

«У ЄСПЛ знаходяться 4226 справи, які стосуються подій у Криму та на Донбасі. З них лише 257 подано проти РФ. 908 - одночасно проти України та РФ, а проти України - майже 3000», - зазначив Ліщина.

За його словами, 55 справ проти України та Росії пов'язані з подіями на Донбасі у 2014-2015 роках.  

«Переважно це скарги українських добровольців, які потрапили в полон під час Іловайської трагедії», - пояснив Ліщина.

Читайте також: ЄСПЛ не боїться давати оцінку діям держави-окупанта – Мін’юст

Крім того, наголосив заступник міністра, не менш важливими є справи проти України, що подали родичі осіб, які загинули під час падіння літака рейсу МН17 у липні 2014 року.  

«Наразі їх чотири. Заявники проживають у Німеччині. З ними працює німецький адвокат, у якого є зв'язки з російськими компаніями. Заява була сформулювала таким чином, що провина України нібито полягає в тому, що вона дозволила цивільним літакам пролітати над своєю територією. На сьогодні рішення щодо цих справ відсутні», - розповів заступник міністра.

Крім того, зазначив він, у Європейському суді знаходиться п'ять міждержавних справ «Україна-Росія», пов'язаних з агресію РФ.

«ЄСПЛ розглядає справи громадян проти держав. Суд захищає окремих осіб від свавілля держави. Але є така процедура, як міждержавна скарга у зв'язку з порушенням прав людини. Таких за всю історію суду було 23, і тепер 5 з них наші, проти Росії», - наголосив Ліщина.

За його словами, головне завдання - встановити факти порушення прав наших громадян та встановити відповідальність РФ за те, що відбувається в ОРДЛО і Криму. 

Якщо суд це визнає, то це буде фактично визнання окупації з боку РФ, наголосив заступник міністра. 

«Це вже буде рішення міжнародного суду. Це не буде український закон, який розповсюджується тільки на територію України. Це буде встановлений міжнародним судом факт, який не потрібно буде вже доводити», - підкреслив Ліщина.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>