ЄСПЛ не боїться давати оцінку діям держави-окупанта – Мін’юст

ЄСПЛ не боїться давати оцінку діям держави-окупанта – Мін’юст

1261
Ukrinform
Одним з ефективних механізмів впливу на дотримання Росією прав людини у Криму і на Донбасі є звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це заявив під час круглого столу "Як звільнити бранців Кремля" в Укрінформі заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

"Основний механізм, за який відповідальне Міністерство юстиції, на який ми покладаємо сьогодні великі надії, як на найбільш комплексне вирішення і кваліфікацію ситуації у Криму і на Донбасі - це міждержавні справи в Європейському суді з прав людини. Це довгий шлях, водночас якраз досвід рішень ЄСПЛ в інших конфліктах показує, що ЄСПЛ може дати комплексну оцінку ситуації, покласти відповідальність на Росію за те, що відбувається в Криму, що є більш очевидним. А також на Донбасі, враховуючи, що вони здійснюють повний ефективний контроль за цією територією і тими збройними угрупованнями і державоподібними утвореннями, які здійснюють повноваження на окупованій частині Донбасу. І , відповідно, покласти на Росію відповідальність за порушення прав наших громадян", - сказав він.

Читайте також: Порушення Росією прав людини: Петренко припускає перші вердикти Євросуду цьогоріч

Пєтухов зазначив, що розгляд подібних справ, як свідчить досвід інших військових конфліктів, триває не один рік, але важливо, що в результаті "ЄСПЛ не боїться давати оцінку діям держави-окупанта".

"На жаль, уже сьогодні Російська Федерація відмовляється виконувати рішення ЄСПЛ, і ми прогнозуємо, що ця практика буде поширена. Водночас це переводить питання юридичного характеру в політичну площину, створює додаткові проблеми для РФ і додаткові важелі впливу для забезпечення дотримання Росією прав наших громадян", - додав Пєтухов.

Як повідомляв Укрінформ, у рамках круглого столу "Як звільнити бранців Кремля" представники правозахисних організацій "Медійна ініціатива за права людини" спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Euromaidam Press  презентували звіт "В'язні війни" з рекомендаціями щодо звільнення українських громадян з неволі на території РФ та окупованого Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>