ЄСПЛ

26 вересня 2022


Мін'юст збирає для Євросуду докази воєнних злочинів росії в Ізюмі

Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко заявила, що російська федерація відповідатиме в суді за злочини, вчинені на території міста Ізюм Харківської області. Міністерство юстиції вже збирає докази та матеріали, щоб додати їх до поданого раніше позову проти росії в Європейському суді з прав людини.

23 вересня 2022

19 вересня 2022

16 вересня 2022

09 вересня 2022


Мовні злочини загарбників будуть долучені до справи України проти росії в ЄСПЛ – Кремінь

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що зібрані факти мовних злочинів загарбників будуть долучені до справи України проти російської федерації в Європейському суді з прав людини.

31 серпня 2022


ЄСПЛ поновлює розгляд скарг, поданих проти України

Європейський суд з прав людини вирішив переглянути заходи щодо справ за участю України, вжиті на початку березня у зв’язку з агресією російської федерації, та від 1 вересня 2022 року повернутися до нормального порядку роботи з такими справами.

24 серпня 2022


ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права полонених захисників Азовсталі

Європейський суд з прав людини в терміновому порядку розглянув клопотання України щодо дотримання росією прав полонених захисників України та поширив застосування термінових вказівок у міждержавній справі «Україна проти Росії (Х)» щодо військовополонених.

23 серпня 2022


Україна подала до ЄСПЛ нові термінові вимоги проти росії щодо захисників «Азовсталі»

Міністерство юстиції та Міністерство закордонних справ України в межах міждержавної справи «Україна проти росії (Х)» подали низку нових термінових вимог до Європейського суду з прав людини щодо захисників Азовсталі.

21 липня 2022


Суддя ЄСПЛ розповів, від чого залежатиме забезпечення правосуддя для жертв війни в Україні

Суддя Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Микола Гнатовський заявляє, що забезпечення правосуддя для жертв війни насамперед буде залежати від загального стану судової системи України.

11 липня 2022

01 липня 2022


ЄСПЛ зобов'язав рф забезпечити дотримання прав українських військовополонених

Європейський суд з прав людини 1 липня у рішенні у справі у справі військовополоненого Ярослава Олійніченка щодо забезпечення його прав та надання медичної допомоги зобов'язав рф забезпечити дотримання прав усіх українських військовополонених.

30 червня 2022

29 червня 2022


Масове порушення прав людини: ЄСПЛ отримав позов України проти росії

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) отримав позовну заяву щодо міждержавної справи України проти росії стосовно звинувачень у серйозних та масових порушеннях прав людини, які були вчинені рф під час її воєнних операцій на території України з 24 лютого 2022 року.

11 червня 2022

26 квітня 2022

24 березня 2022

23 березня 2022


ЄСПЛ поновив розгляд позовів проти росії

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) поновив розгляд позовів проти росії, скасувавши попереднє рішення голови Суду від 16 березня цього року про призупинення розгляду усіх позовів проти російської федерації.

16 березня 2022

09 березня 2022

02 березня 2022


ЄСПЛ призупиняє розгляд справ проти України

Європейський суд з прав людини призупиняє розгляд справ проти України, часові обмеження, які раніше були визначені для дій України у поточних справах, також будуть призупинені.


У МЗС пояснили наслідки для Росії вимоги ЄСПЛ припинити напади на цивільні об’єкти

У разі невиконання Росією рішення Європейського суду з прав людини припинити напади на цивільні об’єкти в Україні всі випадки його порушення стануть підставою для стягнення компенсації після перемоги нашої країни.

01 березня 2022


ЄСПЛ отримав запит України з вимогою зупинити напади РФ на цивільні об'єкти

Європейський суд з прав людини підтримав отримання запиту українського уряду про надання вказівки уряду Російської Федерації про вжиття заходів щодо масових порушень прав людини, вчинених російськими військами в ході військової агресії проти України.

22 лютого 2022


Мін’юст звернеться до ЄСПЛ через визнання Росією псевдореспублік

У Мін’юсті після виступу у понеділок президента РФ Володимира Путіна та підписання ним указів про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України готуються подавати додаткові матеріали у ЄСПЛ.

16 лютого 2022


Росію можуть виключити з Ради Європи, якщо будуть застосовані спецправила ЄСПЛ — дипломати

Західні дипломати говорять про вірогідність застосування до РФ спеціального правила Регламенту Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), що надалі може призвести до її виключення з Ради Європи.

12 лютого 2022

27 січня 2022

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-