ЄСПЛ

14 жовтня 2021

12 жовтня 2021

05 жовтня 2021


Як правильно подати заяву до ЄСПЛ, щоб її не відхилили – роз’яснення експерта

У Європейському суді з прав людини орієнтовно 15-16% усіх поданих до ЄСПЛ заяв відхиляються через невідповідність вимогам щодо змісту та оформлення індивідуальної заяви до Європейського суду.


ЄСПЛ відхиляє 90% скарг проти України - експерт

Україна посідає одну з лідерських позицій за кількістю подачі скарг проти держави до Європейського суду з прав людини, проте лише 10% із них визнавалися прийнятними на стадії попереднього розгляду, а 90% – відхилялися.

04 жовтня 2021


Вирок окупантів стосовно Іслямова оскаржили у касації, щоб звернутися до ЄСПЛ

Адвокат Микола Полозов подав касаційну скаргу на вирок стосовно власника телеканалу ATR Ленура Іслямова, визнаного російським судом винним в організації диверсії і створенні збройного формування.

27 вересня 2021

22 вересня 2021


Комітет ПАРЄ відхилив список кандидатів від України на посаду судді ЄСПЛ

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з відбору суддів до Європейського суду з прав людини оцінив список кандидатів на посаду судді ЄСПЛ, поданих, зокрема, Україною, і рекомендував відхилити його.

21 вересня 2021

16 вересня 2021

14 вересня 2021

10 вересня 2021


У ЄСПЛ перебуває чотири справи України проти Росії – Венедіктова

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова на зустрічі у Страсбурзі з президентом Європейського суду з прав людини Роберто Спано відзначила важливість співпраці з ЄСПЛ у сфері протидії порушенням прав громадян на Донбасі та у Криму.

07 вересня 2021


Останній болгарський цар не зміг через суд повернути свою літню резиденцію

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення про те, що Симеон II Борисов Саксен-Кобург-Готський, останній правлячий монарх Болгарії, та його сестра Марія-Луїза Борисова Хробок, не можуть отримати назад у власність літню резиденцію царської родини та мисливський будиночок.

03 вересня 2021

28 серпня 2021


СКУ подав позов в Євросуд про порушення в Росії прав української діаспори

Президент СКУ Павло Ґрод заявив, що Світовий конґрес українців подав позов до Європейського суду з прав людини, після того, як в Росії була відхилена апеляція Конгресу щодо визнання СКУ «небажаною організацією».

25 серпня 2021

29 липня 2021


Україна проти РФ: у Мін’юсті розповіли про головний виклик справи у ЄСПЛ

Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, заступник міністра юстиції Іван Ліщина вважає, що Україна і Нідерланди виграють справу про відповідальність РФ за порушення прав людини на сході України.

23 липня 2021

22 липня 2021


Держава-окупант відповідає за воду у Криму: Кориневич – про скаргу Росії в ЄСПЛ

Постійний представник Президента України в АРК та м. Севастополі Антон Кориневич вважає абсолютно безпідставною претензію Росії до України через припинення водопостачання у Крим, оскільки за все, що відбувається на окупованій території, відповідає держава-окупант.


Скарга Росії на Україну до ЄСПЛ не матиме результатів, лише інформаційний галас – Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що подана Росією до Європейського суду з прав людини міждержавна скарга проти України не матиме жодних результатів, окрім інформаційного галасу.


«Росія сплутала ЄСПЛ з телешоу» – Малюська про скаргу на Україну і 10 претензій Кремля

Міністр юстиції України Денис Малюська називає пресреліз генеральної прокуратури Росії щодо нібито скарги до Європейського суду з прав людини медіа-приводом “для промивання мізків”.

29 червня 2021

16 червня 2021

26 травня 2021

24 травня 2021


Чубарову в окупованому Криму загрожує дев'ять років в’язниці

В окупованому Криму так звана "прокуратура" запросила для глави Меджлісу кримськотатарського народу дев'ять років позбавлення волі за "масові заворушення" на мітингу 26 лютого 2014 року. Вирок "суду" Чубарову збираються оголосити 1 червня.

21 травня 2021

12 травня 2021


Убитому в Криму Рахімову ЄСПЛ у 2014 році присудив компенсацію

Убитий під час обшуку в окупованому Криму громадянин Узбекистану Набі (Аюб) Рахімов у 2013 році звертався до Європейського суду з прав людини з позовом проти РФ, і за рішенням ЄСПЛ йому присудили компенсацію в розмірі 17 тисяч євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-