Україна та Китай планують обмінюватися студентами педагогічних вишів

Україна та Китай планують обмінюватися студентами педагогічних вишів

1864
Ukrinform
Україна і Китай планують налагодити співпрацю між педагогічними вишами та разом досліджувати україністику.

Про це інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України на сайті відомства.

«Подвійне наукове керівництво дозволить нам, насамперед, покращити рівень підготовки фахівців, які проводять дослідження в галузі китайської філології. Крім того, це полегшить ліцензування в українських вишах спеціальностей «Філологія. Переклад», «Середня школа. Мова і література» за цим напрямом, адже зараз в Україні спостерігається брак докторів філологічних наук у галузі китайської мови», - розповів директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрій Шевцов під час візиту української делегації до Харбінського педагогічного університету.

Читайте також: Україна завершила Універсіаду-2017 із 36 медалями

За його словами, українські здобувачі ступеня доктора філософії з китайської мови повинні мати наукового керівника не лише з української сторони, а й з китайської.

Також зазначається, що під час зустрічі сторони говорили про співпрацю між вишами, академічний обмін і спільні наукові дослідження.

Зокрема, інформує прес-служба МОН, директор інституту слов'янських мов ХПУ пані Чжао Цює запропонувала здійснювати обмін студентами і викладачами між Харбінським педуніверситетом та Південноукраїнським національним педагогічним університетом імені К. Д. Ушинського. Перш за все, йшлося про навчання на магістратурі, адаптацію навчальних планів, умови отримання дипломів державного зразка.

Читайте також: В Любліні побили студента з України

Також планується започаткувати спільні наукові дослідження в галузі україністики за підтримки «Інституту Конфуція» й українського культурного центру в Харбінському інженерному університеті.

У прес-службі зазначають, що озвучені пропозиції закладені в проект угоди про академічну співпрацю між Університетом Ушинського, Харбінським педагогічним університетом і Харбінським інженерним університетом, який сторони підпишуть після узгодження.

Як повідомлялося, 23 червня 2017 року Підкомісія з питань співробітництва в галузі освіти між Україною та КНР затвердила «План першочергових заходів щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2017-2019 роки». Ним передбачено, що Україна та КНР розвиватимуть олімпіади з мов, збільшуватимуть обмін студентами та сприятимуть відкриттю програм подвійних дипломів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-