
МОЗ планує вакцинувати освітян до початку нового навчального року
Міністерство охорони здоров'я планує провакцинувати освітян від коронавірусу до початку нового навчального року.
05 березня 2021
Міністерство охорони здоров'я планує провакцинувати освітян від коронавірусу до початку нового навчального року.
Міністерство культури та інформаційної політики оголошує про відкриття конкурсного відбору учасників ІІ етапу проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти.
04 березня 2021
В Україні треба знайти освітній формат для підготовки конкурентоспроможних фахівців, зокрема сильного менеджменту.
03 березня 2021
До завершення реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного тестування залишилось три дні.
02 березня 2021
Завершився організований Спілкою Українських Освітян Діаспори III Міжнародний конкурс юних перекладачів «Мовограй», який цього року «розрісся» чотирма номінаціями, дві з яких нові – прозовий переклад поезії на і з української.
У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за підтримки Швейцарії стартував проєкт «Трансформація університету шляхом комплексної діагностики».
01 березня 2021
Спілка Українських Освітян діаспори підготувала свій подарунок з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки – відеопроєкт «Лесині листи здалеку» про подорожі поетеси та письменниці по закордонню.
26 лютого 2021
Міністерство освіти і науки прагне залучити більше дітей, які навчалися на окупованій території, до здобуття освіти в Україні.
На тимчасово окупованих територіях перебуває понад 450 тис. дітей шкільного віку, що становить майже 10% від загальної кількості школярів в Україні.
Напередодні Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя в Києві з’явився перший в Україні інформаційно-просвітницький центр "Крим – це Україна".
Спілка українських освітян діаспори (СУОД) оголосила переможців Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Лесин День» для учнів закордонних українських шкіл до 150-річчя з дня народження Лесі Українки, який об'єднав понад 200 учасників із 15 країн.
У Вінницькому аграрному університеті підписали договір про співпрацю з «Вінницькою птахофабрикою», яка входить до агрохолдингу МХП.
Навчальні заклади Криму беруть активну участь у мілітаризації молоді.
24 лютого 2021
Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Mastercard у співпраці з Асоціацією «ЄМА» представили освітній вебсеріал «Фінансовий SkillUp. Школа платіжної грамотності» для підлітків.
Міністерство цифрової трансформації спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) презентували освітній серіал «Медіаграмотність у часи пандемії».
23 лютого 2021
Через пандемію коронавірусу дві третини країн з низьким рівнем доходу змушені були скоротити видатки на освіту.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти» № 1216-IX, який Верховна Рада підтримала 5 лютого 2021 року.
22 лютого 2021
Міністерство освіти і науки оприлюднило рекомендації щодо роботи закладів загальної середньої освіти під час адаптивного карантину з 24 лютого.
Громадське об’єднання Happy Today створили перший в країні шкільний урок та мультфільм про інклюзію про комунікацію з ровесниками, що мають розлади аутистичного спектру.
19 лютого 2021
Дії держави-окупанта РФ щодо нівелювання правового статусу української мови потребують ефективної протидії з боку України.
18 лютого 2021
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень підписали меморандум про співпрацю.
17 лютого стартувала Освітня частина програми «Культура плюс».
16 лютого 2021
Президент Володимир Зеленський утворив Консультативну раду з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти.
15 лютого 2021
ХІV Міжнародна школа україністики «Крок до України» від Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка», завершила свою роботу, а її учасники отримали сертифікати.
Начальниця Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України Лариса Дір розповіла про плани МЗС щодо підтримки українського шкільництва та популяризації української мови за кордоном.
Презентація порталу «Український освітній всесвіт» - інтерактивної карти й форуму українознавчих освітніх закладів за кордоном – від Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» відбулася онлайн 12 лютого.
12 лютого 2021
В Узбекистані з 1 січня 2023 року в усіх організаціях буде запроваджено практику використання узбецького алфавіту на латинській графіці при розробленні, ухваленні та публікації діловодних та інших документів.
На Прикарпатті учнів 5-11 класів, закладів профтехосвіти та вишів перевели на дистанційне навчання до 1 березня через зростання рівня захворюваності на COVID-19 та ГРВІ.
У США українці, які не мають поруч великої української громади, але хочуть вчити своїх дітей української мови, відкривають власні онлайн-курси і школи.
МОН підтримує необхідність діалогу між державою та релігійною спільнотою для подальшого вдосконалення державно-конфесійних відносин, зокрема у сфері освіти.
У Міністерстві цифрової інформації працюють над створенням онлайн-платформи, де кожен охочий зможе запропонувати свій освітній курс.
11 лютого 2021
Студентку Херсонського державного університету не випустили з Криму для складання сесії.
Інформація про впровадження в закладах загальної середньої освіти предмету "Християнська етика" не відповідає дійсності.
Міністерство освіти та науки не вбачає за доцільне закривати спеціальні заклади освіти, де надають освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами.
Заклади вищої освіти краще адаптувалися до роботи в умовах пандемії, найбільший шок через обмеження був для дитячих садків та початкової школи.
Двадцять чотири людини були заарештовані сьогодні в столиці Греції унаслідок сутичок, що спалахнули під час демонстрації проти законопроєкту про освіту.
Закарпаття увійшло до п'ятірки областей України за кількістю переможців третього етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з програмування.
10 лютого 2021
Дистанційні форми навчання змінили освітній процес і потребують нових підходів і переосмислення процесу навчання майбутніх журналістів.
Груповий онлайн-курс української мови для початківців проходить в Українському інституті Америки (УІА).
Кабінет Міністрів уточнив карантинні вимоги до проведення культурних, освітніх, публічно-наукових та професійно-тематичних заходів.
В Україні заспускають безкоштовний онлайн-тренінг «Лідерство: 6 найважливіших навичок» для учнів 9-11 класів.
09 лютого 2021
В українських містах стартувала програма «Школа сталого розвитку МХП», в рамках якої учні знайомитимуться на уроках із поняттям сталого розвитку, Глобальними цілями розвитку.
Цьогоріч абітурієнти можуть складати ДПА у формі ЗНО з двох іноземних мов, якщо другу вивчали в 11 класі.
До 70% дітей готові залишитися на дистанційному навчанні, до 60% батьків висловилися проти такого формату.
Міністерство освіти і науки спільно з Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій працює над змінами в закон про повну загальну середню освіту, які розширять повноваження місцевих органів влади при створенні мережі ліцеїв.
Президент Володимир Зеленський відвідав новозбудований гуртожиток № 7 Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ).
У 2021 році розпочнеться пілотування наступного рівня реформи Нової української школи — базової середньої освіти (5-9 класи).
Перша леді Олена Зеленська закликала всіх освітян долучитися до найважливішого етапу реформи шкільного харчування – імплементації законодавчих нововведень на місцях.
Президент Володимир Зеленський запевняє, що держава шукатиме механізми та кошти для підвищення престижності роботи вчителів.
Кабінет Міністрів готує стратегію розвитку української вищої освіти на наступні 10 років та план популяризації освіти в Україні серед іноземців.
Президент Володимир Зеленський анонсував створення Ради з розвитку загальної середньої освіти.
08 лютого 2021
В Україні з 5 квітня до 16 травня 2021 року буде проведено пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.
05 лютого 2021
Посол України в Республіці Північна Македонія Наталія Задорожнюк провела зустріч з відомою поетесою, перекладачкою, членкинею громади закордонних українців Вірою Чорний-Мешковою щодо подальшої співпраці в культурно-освітній сфері.
Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій розглядає різні варіанти проведення ЗНО/ДПА в 2021 році. Обраний варіант буде оголошений у березні, коли можна буде спрогнозувати епідеміологічну ситуацію.
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає надання випускникам право вибору виду оцінювання.
Освітній культурологічно-мистецький захід «Леся Українка: розширення горизонтів» відбудеться 20 лютого онлайн та об’єднає українців з 4 континентів і 24 країн світу.
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення процедури обрання керівника закладу вищої освіти" (№4489-1).
03 лютого 2021
Кабінет міністрів визнав такою, що втратила чинність постанову, яка визначала порядок та критерії надання закладам вищої освіти статусу національного.
02 лютого 2021
Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський відвідав 1 лютого з робочою поїздкою місто Лігниця Нижньосілезького воєводства.
Депутат румунського парламенту і голова Союзу українців Румунії (СУР) Микола-Мирослав Петрецький звернувся до міністра освіти Румунії Соріна Кимпяну з приводу, зокрема, зменшення кількості класів з українською мовою викладання в кількох освітніх закладах країни.