Москаль подав до суду на Закарпатську облраду

Москаль подав до суду на Закарпатську облраду

1032
Укрінформ
Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль направив позов до Окружного адміністративного суду з проханням скасувати низку рішень облради.

Про це повідомляє прес-служба губернатора.

"Геннадій Москаль направив позов до Окружного адміністративного суду з проханням визнати результат референдуму 1 грудня 1991 року, в якому йшлося про надання Закарпатській області статусу спеціальної самоврядної одиницю в складі України, таким, що не має юридичної сили. І скасувати відповідні рішення Закарпатської обласної ради", - зазначається в повідомленні.

Як уточнили в прес-службі, позов пов'язаний із суспільним резонансом, який виник довкола звернення Закарпатської облради від 5 квітня цього року до вищого керівництва України з проханням надати більше повноважень на місця в рамках Конституційної реформи з децентралізації.

"Сам референдум 1991 року в частині надання області особливого статусу був незаконним. Він прямо суперечив тодішньому Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", ст. 4 якого гласить: "Предметом місцевого референдуму може бути прийняття, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також прийняття рішень, які визначають зміст постанов місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих і розпорядчих органів". Питання про внесення змін у Конституцію може розглядатися конституційною більшістю Верховної Ради, тому результати закарпатського референдуму не мали й не мають жодної юридичної сили", - заявив Москаль.

За його словами, він хоче не допустити політичних спекуляцій, пов'язаних із цим так званим "волевиявленням".

"Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами "волевиявлення" і пов’язані з ним рішення обласної ради, які мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це буде зроблено мною. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття", - сказав голова ОДА.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-