Активістів біля ЛЕП цілодобово охороняють силовики

Активістів біля ЛЕП цілодобово охороняють силовики

Фото
5867
Ukrinform
Біля пошкоджених електроопор на Херсонщині наразі перебуває близько 20 активістів, правоохоронці забезпечують їх захист, не втручаючись у жодні процеси.

Про це під час прямого включення в ефірі одного з телеканалів  заявив начальник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Ілля Ківа.

"Там (у Чаплинці - ред.) наразі перебуває близько 20 активістів, у них є розкладений намет, опора лежить. Правоохоронці зі сторони спостерігають за активістами, підтримують правопорядок, забезпечують захист їхнього життя, не втручаючись у жодні процеси. Наразі активістам уже нічого не загрожує, опори перед падінням були знеструмлені", - сказав Ківа.

Він розповів, що на місце підриву опор приїздили представники Служби безпеки України для оцінки ситуації. Ківа припустив, що вони вже сьогодні винесуть рішення щодо кваліфікації даної події - "чи це теракт, і це буде підслідність СБУ, чи це псування майна, тоді це розслідуватиме МВС". 

Фото: Дмитро Смольєнко/Укрінформ

Коментуючи недопуск ремонтних бригад до місця підриву ЛЕП, Ківа зазначив, що дана ситуація вимагає не технічного, а політичного рішення.

"Я думаю, що це не той майданчик - біля опори вирішувати, коли приступати до ремонтних робіт. Учора МВС взяло на себе відповідальність вберегти людей і відвести їх на безпечну відстань, щоб мінімізувати можливі загрози їх життю, і то яку реакцію це викликало в суспільстві. А якщо туди сьогодні заїдуть ремонтні бригади і почнуть щось робити - це буде ще одна хвиля ескалації і підвищення градусу напруженості в суспільстві", - вважає Ківа. 

Він додав, що для охорони електромереж на Херсонщині створені зведені мобільні групи з представників Міноборони, Держприкордонслужби, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, які нестимуть вахту у цілодобовому режимі.

"Ми зараз не будемо забігати попереду слідства і розповідати, чиїх це (підрив опор ЛЕП - ред.) рук могла бути справа - чи то активістів, чи російської спеціальної розвідувально-диверсійної групи. Але в будь-якому разі уже сьогодні о 3 годині дня був розроблений план охорони електромереж, створені мобільні групи, до числа яких входять і військові, і прикордонники, і представники СБУ, і бійці МВС, які будуть у цілодобовому режимі нести охорону і бодай якось контролювати ситуацію", - сказав Ківа.

Він також повідомив, що у даній ситуації слід брати до уваги і можливі дії з боку противника з метою нагнітання ситуації на Херсонщині.

"Незрозуміло, що противнику потрібно, тому що в нас є чітка інформація про те, що напередодні був вивантажений батальйон десантників, була підігнана туди батарея "Градів". Тому нам треба філігранно точно і спокійно оцінювати ситуацію і свої дії, постаратися втриматися від різких висловлювань, які можуть призвести до ескалації конфлікту в усьому суспільстві", - застеріг Ківа. 

Фото на обкладинці: krymr


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-