Рада має намір 20 липня розблокувати закони для судової реформи - Корнієнко

Рада має намір 20 липня розблокувати закони для судової реформи - Корнієнко

Укрінформ
Верховна Рада проведе позачергове засідання у вівторок, 20 липня, для розблокування законів необхідних для судової реформи.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу партії “Слуга народу”, про це заявив голова партії, перший заступник голови фракції “СН” Олександр Корнієнко.

“Верховна Рада у вівторок, 20 липня, проведе позачергове засідання”, - повідомив Корнієнко.

За його словами, на позачерговому засіданні Ради народні депутати мають намір розблокувати підписання законів, необхідних для проведення судової реформи, відхиливши низку проєктів постанов про їх скасування. Йдеться, зокрема, про закони "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" (№5068), "Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя" (№5069), які були ухвалені Верховною Радою 14 липня 2021 року, а також закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" (№3711-Д), ухвалений парламентом із пропозиціями Президента 13 липня.

Читайте також: Рада може провести позачергове засідання 20 липня — Разумков

Водночас голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія зауважив, що "кворуму для процедури відхилення постанови не потрібно".

“226 голосів необхідні лише для ухвалення позитивного рішення, голосування за законопроєкт чи постанову. А от кворуму для початку засідання для відхилення закону чи постанови не потрібно”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Голова ВР Дмитро Разумков прогнозував проведення позачергового засідання парламенту у вівторок, 20 липня, для відхилення проєктів постанов щодо скасування законів необхідних для проведення судової реформи та проєктів постанов щодо реформування Укроборонпрому (закон "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності" (№3822), ухвалений Радою 13 липня).

Так, до закону №5068 подано чотири проєкти постанов про скасування, до №5059 — два, до №3711-Д — два, до №3822 — три. Відповідні проєкти блокують підписання законів Головою Верховної Ради та унеможливлюють передачу законодавчих актів на підпис Президенту.

Згідно з календарним планом, п’ята сесія парламенту розпочалася 2 лютого 2021 року, а закінчиться - 23 липня 2021 року. Планується, що шоста сесія парламенту дев’ятого скликання розпочнеться 7 вересня 2021 року, а завершиться 21 січня 2022 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-