Нідерланди висунули ультиматум щодо асоціації Україна-ЄС - Financial Times

Нідерланди висунули ультиматум щодо асоціації Україна-ЄС - Financial Times

Укрінформ
Нідерланди пригрозили відмовитися від ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, наполягаючи на тому, щоб угода не давала Україні оборонних гарантій і не була кроком до членства в ЄС.

Про це прем’єр Нідерландів Марк Рютте заявив у інтерв’ю виданню Financial Times

"Якщо ми цього не отримаємо, наступного ж дня внесемо у парламент закон, в якому говоритиметься про те, що ми не будемо ратифікувати Угоду про асоціацію", - сказав Рютте.

Він виклав свої вимоги до рішення, підписаного главами урядів ЄС, ясно даючи зрозуміти, що угода про асоціацію не створюватиме гарантії захисту для України.

"Ми працюємо над тим, щоб зняти всі проблемні моменти, які порушувалися на референдумі", - розповів прем’єр Нідерландів.

Як зазначається, деякі країни ЄС хочуть лишити відкритими двері для Києва та майбутнього приєднання України до ЄС, незважаючи на жорстку позицію та опір з боку таких країн як Нідерланди. 

Прихильники угоди про асоціацію України з ЄС розглядають її як захист проти російської агресії в Україні.

За словами Рютте, законодавчий компроміс, який може розблокувати угоду, повинен бути юридично обов’язковим.

"Якщо цього не буде, я не хочу повертатися у парламент з тим, що є зараз", - заявив він.

При цьому він чітко дав зрозуміти, що не хоче відмови від української угоди. "Я прошу досить багато. Але чого я не прошу, так це перератифікації угоди", - заявив Рютте.

Видання припускає, що якщо лідери ЄС на саміті і дійдуть компромісу щодо угоди, то потім ще потрібно буде поборотися за підтримку такого рішення парламентом Нідерландів. В уряду Рютте наразі немає більшості у сенаті, який може в будь-який момент піти проти домовленості між Брюсселем і Гаагою.

Поки що і ліві, і праві партії в Нідерландах закликали Рютте слідувати за результатами референдуму, на якому голландці проголосували проти Угоди про асоціацію з Україною.

"Було б легко піти за результатом референдуму. Причина, через яку я виступаю проти такого варіанту, в тому, що я абсолютно переконаний, що Європа повинна бути єдиною супроти російської зовнішньої політики", - підкреслив Рютте.

Як повідомлялося раніше, лідери ЄС наступного четверга зустрінуться у Брюсселі і намагатимуться врятувати угоду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-