КВУ нарахував в Україні 344 політичних партії

КВУ нарахував в Україні 344 політичних партії

Укрінформ
Україна на сьогодні залишається одним із лідерів у Східній Європі за кількістю офіційно зареєстрованих політичних партій.

Про це повідомив на прес-конференції генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

"Україна на сьогодні залишається одним із лідерів у Східній Європі за кількістю офіційно зареєстрованих політичних партій. Станом на сьогодні зареєстровано 344 політичних партії", - сказав він.

Кошель зауважив, що, приміром, у Польщі зареєстровано 84 партії, Словаччині - 56, Румунії - 124, Молдові - 45, Литві - 38.

За його словами, половина всіх політичних партій з'явилась в останні три роки. Так, за 8 місяців з початку року в Україні було зареєстровано 41 партію. "Низка партій реєструється з комерційною метою", - сказав гендиректор КВУ, додавши, що потім пакет статутних документів продають.

На його думку, механізм реєстрації партій нині надзвичайно спрощений. "Ми відстоюємо позицію, що необхідно внести зміни до Закону "Про політичні партії" і головним критерієм для реєстрації брати не кількість підписів, які часто фальсифікуються, а брати кількість партійців", - сказав він. Другим критерієм може стати кількість партійних осередків.

Водночас, за словами Кошеля, велику кількість партійних осередків на сьогодні мають так звані "мертві політичні сили". Лідером за кількістю зареєстрованих партійних осередків є Соціалістична партія України, яка має офіційно 31 тисячу 348 осередків, що приблизно дорівнює кількості населених пунктів України. Дещо менше у Партії регіонів - 30 тисяч 321 осередок. Третє місце - Народна партія з 22 тис. 118 осередків.

Стосовно осередків парламентських політичних сил, то лідером є партія "Батьківщина" - 17 тисяч осередків. БПП має 1 тисячу 700 осередків, "Опозиційний блок" - 654, "Народний фронт" - 631. Найменше партійних осередків має "Самопоміч" - 195.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-