На деокупованих територіях пошкоджені 1795 закладів культури - Карандєєв

На деокупованих територіях пошкоджені 1795 закладів культури - Карандєєв

Оновлено
Укрінформ
На деокупованих територіях пошкоджені 1795 закладів культурної інфраструктури.

Про це т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв сказав під час форуму "Культурна та інформаційна реінтеграція деокупованих територій", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Станом на сьогодні на деокупованих територіях зафіксовано 1795 закладів культури, які зазнали пошкоджень. Ми фіксуємо величезні втрати і на інших, здавалося б мирних, територіях. Не пройшло і тижня, як російська ракета знищила об'єкт культурної інфраструктури державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну в Києві. І західні регіони теж, на жаль, не захищені від ворога", - зазначив Карандєєв.

Читайте також: Зменшення дохідності праці у сфері культури є величезним викликом - Карандєєв

За його словами, сфера культури зазнала значних втрат у кадровому потенціалі - з 56 тис. працівників сфери культури залишилося менш як 36 тисяч.

"Хтось вимушений переселенець, хтось змушений був переїхати за кордон. На жаль, багато людей змінили свої професії. Це людські втрати. Ці люди живі, але це теж наші втрати. Низький уклін тим працівникам сфери культури, які доєдналися до ЗСУ, замінили свої мистецькі інструменти на зброю", - сказав т.в.о міністра.

Своєю чергою начальник відділу взаємодії з міжурядовими, державними і неурядовими організаціями Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Олександр Зюзь поінформував, що органами кримінальної юстиції розслідуються понад 60 кримінальних проваджень за фактами скоєних Росією злочинів проти української культурної спадщини.

"У межах одного провадження, яке є магістральним, збираються усі злочини проти української культурної спадщини", - додав він.

За словами прокурора, документування злочинів проти української культурної спадщини здійснюється з 2014 року. Прокурори щодня обмінюються інформацією з офісом Міжнародного кримінального суду про злочини щодо культурних пам’яток України. Перше таке повідомлення ОГП направив до МКС у 2021 році.

Оцінюючи перспективи притягнення до покарання за ці злочини, Зюзь зазначив, що "правосуддя не відбувається швидко, попри всі зусилля процес може розтягнутися на роки і десятиліття".

Читайте також: Карандєєв анонсував розробку Концепції меморалізації про російсько-українську війну

Як повідомлялося, у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-