Португалія запросила допомогу ЄС для ліквідації лісової пожежі на Мадейрі
Лісова пожежа, яка вже тиждень вирує на острові Мадейра, може знищити лавровий ліс, включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
22 серпня 2024
Лісова пожежа, яка вже тиждень вирує на острові Мадейра, може знищити лавровий ліс, включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
15 серпня 2024
У Курській області взято під контроль 1150 кв. км території, 82 населених пункти, створено військову комендатуру
Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) звернулося з нотою до ЮНЕСКО через знищення Хрестовоздвиженського храму Православної церкви України в тимчасово окупованій Євпаторії і вписало дії окупантів доказом до позову проти РФ.
13 серпня 2024
ЮНЕСКО перерахувала першу частину коштів від Італії на ремонт частини даху Спасо-Преображенського собору в Одесі, в який влучила російська ракета в липні 2023 року.
У Києві відбувся триденний навчальний курс, організований ЮНЕСКО і Міністерством культури та інформаційної політики України та присвячений питанням захисту культурних цінностей під час повномасштабної російської агресії.
06 серпня 2024
Міжнародна організація ЮНЕСКО надаватиме Україні підтримку у проведенні археологічних досліджень на територіях, які постраждали в результаті руйнування росіянами греблі Каховської гідроелектростанції.
01 серпня 2024
Міністерство культури та інформаційної політики України ініціювало консультації з Секретаріатом Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо захисту пам’ятки всесвітнього значення в окупованому Севастополі – «Херсонесу Таврійського та його хори».
26 липня 2024
ЮНЕСКО створило Офіс підтримки відновлення при Міністерстві культури та інформаційної політики України.
25 липня 2024
Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликав РФ утриматися від будь-яких дій, які б завдавали прямої чи опосередкованої шкоди об’єктам та буферній зоні, культурній спадщині України в цілому та об’єктам, включеним до Попереднього списку.
04 липня 2024
ЮНЕСКО верифікувало пошкодження Росією понад 400 різних культурних обʼєктів в Україні і встановило обсяги завданої їм шкоди.
03 липня 2024
У Києві відбулася презентація посібника, створеного за підтримки ЮНЕСКО, "Навчатися та вчитися за допомогою живої спадщини в Україні", який покликаний інтегрувати живу спадщину в освітній процес.
Кераміка Слов’янська потребує державної та міжнародної підтримки для її збереження й надання статусу елемента культурної спадщини ЮНЕСКО.
24 червня 2024
Харківський міський голова Ігор Терехов написав листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу та генеральному директору ЮНЕСКО Одрі Азуле із закликом сприяти припиненню ударів РФ по Харкову та Харківській області.
14 червня 2024
До кінця літа можуть бути досягнуті конкретні домовленості з міжнародними партнерами щодо підтримки культурної спадщини України.
11 червня 2024
Україну вперше обрали до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини на чотирирічний термін з дати обрання.
06 червня 2024
Міністерство культури та інформаційної політики спільно з ЮНЕСКО проведе моніторингові експедиції для обстеження територій, які постраждали внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС.
30 травня 2024
У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбувся саміт «1000-ліття європейської історії та культури» з нагоди 70-річчя вступу України до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).
15 травня 2024
Президент Володимир Зеленський увільнив Еміне Джапарову від виконання обов'язків голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та призначив замість неї Ірину Боровець.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російськими атаками було знищено і пошкоджено загалом більше 3000 об’єктів і закладів культури, а на відновлення всієї культурної спадщини знадобиться більше 3 млрд дол.
Cитуація щодо захисту культурної спадщини України від російської агресії стала серйозним викликом для всієї конвенційної системи ЮНЕСКО, створеної 70 років тому для захисту надбань людства.
14 травня 2024
У нідерландській Гаазі в будівлі Палацу миру розпочалася міжнародна конференція ЮНЕСКО “Культурна спадщина та мир”.
13 травня 2024
Тристоронню угоду між урядами України, Італії та ЮНЕСКО про виділення італійською стороною коштів на відновлення пошкоджених російськими обстрілами пам’яток архітектури зі списку ЮНЕСКО в Одесі, а також на навчання спеціалістів із реставрації, підпишуть 15 травня.
08 травня 2024
У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків ЮНЕСКО організувала виставку робіт українських фотожурналістів «За об’єктивом: культура у вирі війни».
Міжнародний фонд культурного розмаїття ЮНЕСКО оголосив конкурс проєктів на отримання фінансової допомоги.
27 квітня 2024
Кавова традиція кримських татар – у переліку нематеріальної культурної спадщини України
25 квітня 2024
Національний комітет України Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) у заяві у зв’язку з руйнуванням РФ телевежі у Харкові наголосив на неприйнятності членства Росії в Міжурядовій раді IFAP.
24 квітня 2024
Наступного місяця Італія підпише нову угоду із ЮНЕСКО та Україною щодо відбудови Одеси та її кафедрального собору, пошкодженого російським обстрілом влітку минулого року.
17 квітня 2024
Оновлено карту історичного центру Одеси, який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
15 квітня 2024
Одеський будинок вчених внесуть до списку будівель, на нагальний ремонт яких Італія виділить 45 млн.євро.
Уряд Італії та України підпишуть меморандум про співпрацю, за яким Україна отримає 45 млн євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об’єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі.
реклама