МКІП пропонує внести до списків ЮНЕСКО ще два елементи нематеріальної культурної спадщини

МКІП пропонує внести до списків ЮНЕСКО ще два елементи нематеріальної культурної спадщини

Укрінформ
Міністерство культури та інформаційної політики України направило два подання на розгляд Міжурядовому комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Як передає Укрінформ, про це пресслужба МКІП повідомила у Фейсбуці.

У міністерстві зауважили, що до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони, подано «Традицію поліської «дудки-викрутки» на Рівненщині».

«Це – музичний інструмент, назва якого походить від способу його виготовлення: дудку робили з гілки сосни, викручуючи її середину. Виготовлення інструменту вимагало знань про деревину, час її дозрівання, її структуру», - додали в МКІП.

Крім того, до Реєстру кращих практик охорони нематеріальної культурної спадщини подано «Практику з охорони «Традиції Щедрого вечора в Україні» засобами формальної та неформальної освіти», яка бере початок з 2014 року.

Читайте також: ЮНЕСКО ухвалило програму надзвичайної допомоги Україні

Метою номінації є показати роль і значення нематеріальної культурної спадщини на прикладі вказаної традиції як чинника стійкості, а також продемонструвати культурне розмаїття традицій і звичаїв, досвід поєднання знань і вмінь досвідчених носіїв.

«Підтримуючи ініціативу громад, ми підтримуємо їх прагнення зробити живу спадщину більш видимою, демонструємо, що жива спадщина відіграє вирішальну роль як основа ідентичності, добробуту та сталого розвитку громад, а також взаєморозуміння між громадами та суспільствами», – зазначив т. в. о. міністра культури та інформаційно політики Ростислав Карандєєв.

Як повідомляв Укрінформ, Україна у 2023 році подала три елементи нематеріальної культурної спадщини на включення до списків ЮНЕСКО, а Національний перелік поповнився 31-м новим елементом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-