МКІП

22 вересня 2023


Після війни Україна вимагатиме від РФ повернення викрадених цінностей через міжнародні суди - Карандєєв

Ратифікація Нікосійської конвенції Ради Європи про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями, стане правовим підґрунтям, аби вимагати від Росії повернення артефактів, які РФ викрала з території України.

21 вересня 2023


Пам'ятки, зруйновані та пошкоджені росіянами, треба реставрувати вже зараз - Карандєєв

Росія веде системну боротьбу проти України, є численні випадки умисного руйнування об'єктів культурної спадщини. Ми сьогодні маємо серйозний виклик не просто задокументувати ці злочини, але вже зараз здійснювати роботи з реставрації наших пам'яток.

20 вересня 2023


У МКІП обговорили з чеськими колегами розширення співпраці у реалізації культурних проєктів

Заступники міністра культури та інформаційної політики України Анастасія Бондар та Тарас Шевченко під час онлайн зустрічі з чеськими колегами на чолі з заступником міністра культури Чехії Ондрейом Храстом обговорили розширення співпраці у реалізації культурних проєктів.


МКІП ініціює урядове рішення, яке дозволить демонтувати пам’ятники російським діячам

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює вилучення пам’ятників Олександру Пушкіну, Миколі Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення.

19 вересня 2023


МКІП працює над включенням історичного центру Чернігова до списку спадщини ЮНЕСКО під загрозою

Міністерство культури та інформаційної політики працює над включенням історичного центру Чернігова до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою.


МКІП наполягає на ратифікації конвенції Ради Європи про захист культурних цінностей

Міністерство культури та інформаційної політики України наполягає на максимально швидкій ратифікації Конвенції Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями.

18 вересня 2023


В Україні запровадять дві нові програми підтримки книговидання і читання

Наступного року в Україні будуть реалізовані дві нові програми підтримки книговидавничої справи і читання, які передбачають надання адресної грошової допомоги для придбання книг та державних субсидій розповсюджувачам видавничої продукції.


МКІП запускає новий вебсайт

Міністерство культури та інформаційної політики запускає новий вебсайт - mcip.gov.ua - з розширеним функціоналом і сучасним дизайном, що включає нові можливості для користувачів та відповідає вимогам інклюзивності.

17 вересня 2023


У МКІП пропонують вимірювати соціологією ефективність державних комунікацій

У межах заходу для працівників медіа «Редколегія. Саміт», який відбувся в Києві, провели панельну дискусію «Як державні комунікації (не) наближають Перемогу?». Її учасники обговорили способи співпраці держави, медіа та громадськості, а також шляхи їх поліпшення.

15 вересня 2023

14 вересня 2023


Карандєєв вважає справедливим рішення суду щодо храму-МАФу біля Десятинної церкви

Тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв назвав "абсолютно справедливим" рішення Апеляційного господарського суду щодо незаконно збудованого під виглядом МАФу храму УПЦ (МП) біля Десятинної церкви в Києві.


Злочини РФ проти українських журналістів: у Музеї війни відкрилася виставка

У виставковому центрі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні «Україна розп'яття» відкрилась виставка матеріалів, що свідчать про злочини Росії проти українських журналістів.

13 вересня 2023


Новопризначений міністр оборони не є в урядовій команді новою людиною - Немчінов

Новопризначеного міністра оборони України Рустема Умєрова в уряді не вважають людиною чужою, адже за час перебування на посаді голови Фонду державного майна він постійно контактував з КМУ та зміг показати непогані результати роботи.


Нацопера покаже виставу «Грек Зорба» у пам'ять про загиблого на війні артиста Олександра Шаповала

У Національній опері України імені Т. Г. Шевченка 15 вересня відбудеться вистава «Грек Зорба», присвячена пам'яті артиста балету Олександра Шаповала, який загинув на війні.

12 вересня 2023

11 вересня 2023

09 вересня 2023

08 вересня 2023

07 вересня 2023


Лавра і могила Шевченка: ЮНЕСКО внесло 20 локацій в Україні до списку об'єктів під посиленим захистом

Комітет ЮНЕСКО підтримав ініціативу українських відомств щодо внесення 20 об'єктів на території України в Міжнародний список культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.


Для повернення визволених територій в культурний простір України потрібен подієвий план - МКІП

Держава, місцева влада й органи місцевого самоврядування мають разом сформувати подієвий план дій для повернення звільнених від російських загарбників територій в український культурний простір.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-