Італія виділить €45 мільйонів на протиаварійні роботи в одеських об’єктах ЮНЕСКО

Італія виділить €45 мільйонів на протиаварійні роботи в одеських об’єктах ЮНЕСКО

Фото
Укрінформ
Уряд Італії та України підпишуть меморандум про співпрацю, за яким Україна отримає 45 млн євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об’єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі.

Про це під час робочого візиту до Одеси заявив т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв, передає Укрінформ.

«Міністерство культури та інформаційної політики України та відповідний орган влади Італії за два тижні підпишуть меморандум, за яким Україна отримає 45 млн євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об’єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі», - розказав Карандєєв.

За словами т.в.о. міністра культури, меморандум буде максимально деталізованим для розуміння витрат на кожен постраждалий об’єкт, зокрема, йдеться про проведення робіт у Спасо-преображенському соборі.

Читайте також: МКІП і ЮНЕСКО готують подальший план роботи для збереження культурної спадщини в Україні

«Дуже важливо, щоб ці гроші надійшли якнайшвидше, адже в деяких об’єктах великі руйнування. Повноцінні ж реставраційні роботи ми проведемо після перемоги. Це унікальні об’єкти культурної спадщини не тільки для України, а й для цілого світу. Ми не маємо права їх втратити», - сказав Карандєєв.

Т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв відвідав Одесу / Фото: Ніна Ляшонок, Укрінформ

Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти 23 липня 2023 року російські війська здійснили масовану атаку по території Одеси та області. Загарбники випустили 19 ракет різного типу. Удар припав на історичний центр Одеси, внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Унаслідок атаки були пошкоджені 25 пам’яток архітектури, зокрема Спасо-Преображенський кафедральний собор. 

У серпні офіс прем’єр-міністра Італії Джорджі Мелоні заявив, що Італія планує зробити внесок у зусилля з відновлення Одеського кафедрального собору, який розбомбила російська армія.

Читайте також: ЮНЕСКО ухвалило програму надзвичайної допомоги Україні

2 жовтня 2023 року Україна та Італія підписали угоду про оновлення Спасо-Преображенського кафедрального собору. За словами віцепрем'єр-міністра і міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні, над відновленням собору працюватимуть найкращі італійські архітектори.

У листопаді сильні зливи підтопили собор, та нагальні роботи з консервації розпочала Одеська єпархія УПЦ, яка є власником будівлі. У березні 2024 року у соборі центральну частину даху накрили.

Фото: МКІП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-