Будапештський меморандум

30 червня 2021

20 квітня 2021


Україна не має наміру переглядати свій без’ядерний статус – Кулеба

Попри те, що Росія порушила власні зобов’язання за Будапештським меморандумом, Україна ніколи не порушувала зобов’язань щодо позбавлення від ядерної зброї, і не виявляла наміру щодо поновлення ядерного статусу.

15 березня 2021


Україна сподівається на новий альянс з підписантами Будапештського меморандуму – Резніков

Росія порушила свої зобов’язання перед Україною в рамках Будапештського меморандуму, однак Україна очікує на створення нового міжнародного альянсу, з яким Росія не зможе не рахуватися і буде змушена сісти за стіл перемовин.

12 березня 2021


Порушення РФ Будапештського меморандуму позначиться на контролі над озброєнням у світі – експерт

Здійснивши військову інтервенцію в Україну та анексувавши Крим, Росія грубо порушила норми міжнародного законодавства та власні зобов’язання, зокрема, відповідно до Будапештського меморандуму, що матиме серйозні наслідки для всієї міжнародної системи нерозповсюдження ядерної зброї.

05 березня 2021

05 грудня 2020


Світ має змусити Росію дотримуватися Будапештського меморандуму - МЗС

Україна закликає світову спільноту посилити тиск на Російську Федерацію для того, щоб примусити державу-агресора повернутися в міжнародно-правовий режим, зокрема до виконання положень Будапештського меморандуму.

31 жовтня 2020

26 жовтня 2020

23 жовтня 2020


Ставити під сумнів юридичну природу Будапештського меморандуму немає підстав – Тарасюк

Ставити під сумнів юридичну природу Будапештського меморандуму немає підстав, адже він був зареєстрований належним чином в Організації Об'єднаних Націй і не втрачав своєї юридичної сили.

22 жовтня 2020


Зеленський не каже, чому хоче почути думку українців про Будапештський меморандум

Президент Володимир Зеленський заявив, що для нього є важливою думка українців щодо гарантій Будапештського меморандуму, але якими будуть його подальші дії після опитування не уточнив.

16 жовтня 2020


Тузла та «газові війни»: в ОП заявили, що Будапештський меморандум порушувався ще до 2014 року

В Офісі Президента переконані, що безпекові гарантії України за Будапештським меморандумом були порушені ще задовго до російської агресії 2014 року, але актуалізація його положень може допомогти створити міцніші переговорні позиції щодо Донецька, Луганська і Криму.


Зеленський оприлюднив три останні питання всеукраїнського опитування

Трьома останніми питаннями ініційованого Президентом Володимиром Зеленським опитування 25 жовтня є теми щодо скорочення кількості народних депутатів до 300, легалізації медичного канабісу та гарантії Будапештського меморандуму.

08 липня 2020

02 червня 2020

06 березня 2020


В НАТО відзначають 50-ту річницю Договору щодо ядерного нерозповсюдження

Північноатлантична рада відзначає 50-ту річницю набуття чинності Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), що є важливою складовою глобальної системи нерозповсюдження зброї масового знищення та роззброєння.

05 березня 2020

26 лютого 2020

25 лютого 2020


Україна нагадує: Будапештський меморандум є чинним і обов’язковим до виконання

Будапештський меморандум є чинним міжнародним договором, обов’язковим до виконання, оскільки в інакшому випадку це означало б, що Україна не є стороною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і має право на власну ядерну зброю.

24 лютого 2020


Безпеку України забезпечать лише сильна армія та членство в НАТО — Огризко

Анексія Криму та збройна агресія РФ проти України довели, що жодні меморандуми чи домовленості не можуть забезпечити її безпеку,  яка може бути гарантована лише за умови її членства в НАТО та наявності сильної армії.


Росія не хоче розширення "Будапештського формату" - Умланд

Долучення до процесу мирного врегулювання підписантів Будапештського меморандуму, яким Україні були надані гарантії безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї, могло б бути важливим для врегулювання ситуації на окупованих територіях України.


Росія показала, що для забезпечення суверенітету потрібна бомба – Умланд

Невиконання Будапештського меморандуму та агресія Росії проти України поставили під сумнів сам Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, підштовхуючи всіх до логіки, що для забезпечення суверенітету та територіальної цілісності країні потрібно володіти ядерною бомбою.


Агресія РФ проти України знищила режим ядерного нерозповсюдження – Огризко

Агресія Росії проти України та грубе порушення Будапештського меморандуму, який давав Україні гарантії безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї, фактично знищила сам режим нерозповсюдження ядерної зброї. 

20 лютого 2020

04 грудня 2019


Деокупація Криму: активісти пікетуватимуть посольства країн Будапештського меморандуму

Представники Міжнародного громадського руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, а також інших організацій у четвер, 5 грудня, планують провести пікети під посольствами країн-підписантів Будапештського меморандуму.

23 вересня 2019


У Зеленського розповіли про ідею нового міжнародного договору "на століття"

Команда Президента працює над ідеєю підписання багатостороннього міжнародного договору зі США, Великою Британією, Німеччиною, Францією та Китаєм про гарантії територіальної цілісності і суверенітету України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-