
Не може бути мови, що Україна стане демілітаризованою державою – Арестович
Україна не може бути демілітаризованою державою за прикладом Швеції чи Австрії.
19 березня 2022
Україна не може бути демілітаризованою державою за прикладом Швеції чи Австрії.
10 березня 2022
Росія навряд чи наважиться використати ядерну зброю, адже одна річ – бути вбивцею, а інша – самогубцем.
07 березня 2022
Небо над Україною треба закрити хоча б з огляду на наявність у нас атомних АЕС, але страх перед росією переважає рішучість Заходу, зокрема гарантів Будапештського меморандуму.
22 лютого 2022
Не про відновлення ядерного статусу казав президент України в Мюнхені, а про реальні гарантії на базі документа, підписаного 27 років тому
Україна визначатиметься щодо подальших заходів із забезпечення власної безпеки після проведення негайних консультацій високого рівня з країнами-учасницями Будапештського меморандуму.
21 лютого 2022
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба надіслав офіційний запит до держав-членів Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з вимогою негайно провести консультації щодо зниження напруги навколо України.
Деякі країни мають відчувати відповідальність за те, що Україна віддала ядерний потенціал, але дані їй гарантії безпеки провалилися, і сумлінно працювати над пошуком правильних і ефективних гарантій.
20 лютого 2022
Можлива відмова Російської Федерації від участі в консультаціях за Будапештським меморандумом не повинна впливати на рішення інших держав-гарантів.
19 лютого 2022
Президент України Володимир Зеленський ініціює проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму.
15 лютого 2022
Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко закликали країни-підписанти Будапештського меморандуму довести, що це документ не був обманом, і зупинити Росію.
10 лютого 2022
Що стало точкою відліку нової холодної війни між колективним Заходом та Росією
30 січня 2022
У столиці США більше сотні активістів зібралися в суботу біля Білого дому на акцію під гаслом: «Дійте зараз, щоб зупинити війну Путіна в Україні».
09 серпня 2021
Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що Сполучене Королівство від часу підписання Будапештського меморандуму виконувало все, що передбачено цим документом.
30 червня 2021
Росія здійснила агресію проти України – і про це треба чітко говорити
20 квітня 2021
Попри те, що Росія порушила власні зобов’язання за Будапештським меморандумом, Україна ніколи не порушувала зобов’язань щодо позбавлення від ядерної зброї, і не виявляла наміру щодо поновлення ядерного статусу.
15 березня 2021
Росія порушила свої зобов’язання перед Україною в рамках Будапештського меморандуму, однак Україна очікує на створення нового міжнародного альянсу, з яким Росія не зможе не рахуватися і буде змушена сісти за стіл перемовин.
12 березня 2021
Нідерланди підтвердили свою відданість суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та нагадали Росії про її зобов’язання за Будапештським меморандумом.
Здійснивши військову інтервенцію в Україну та анексувавши Крим, Росія грубо порушила норми міжнародного законодавства та власні зобов’язання, зокрема, відповідно до Будапештського меморандуму, що матиме серйозні наслідки для всієї міжнародної системи нерозповсюдження ядерної зброї.
05 березня 2021
Своєю незаконною анексією Криму Росію порушила як міжнародне право, так і ряд своїх власних міжнародних зобов’язань, у тому числі у рамках Будапештського меморандуму.
05 грудня 2020
Україна закликає світову спільноту посилити тиск на Російську Федерацію для того, щоб примусити державу-агресора повернутися в міжнародно-правовий режим, зокрема до виконання положень Будапештського меморандуму.
31 жовтня 2020
Будапештський меморандум містив запевнення щодо безпеки, а не гарантії, що є різними юридичними термінами.
26 жовтня 2020
Право України на використання безпекових гарантій, визначених Будапештським меморандумом для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності підтримують 74,21% українців.
23 жовтня 2020
Ставити під сумнів юридичну природу Будапештського меморандуму немає підстав, адже він був зареєстрований належним чином в Організації Об'єднаних Націй і не втрачав своєї юридичної сили.
У зв’язку з проведенням 25 жовтня 2020 року оголошеного Президентом України всеукраїнського опитування, актуальною стала тема Будапештського меморандуму
Будапештський меморандум не містить жодних додаткових умов і обмежень, що стосуються членства України в НАТО.
22 жовтня 2020
Президент Володимир Зеленський заявив, що для нього є важливою думка українців щодо гарантій Будапештського меморандуму, але якими будуть його подальші дії після опитування не уточнив.
16 жовтня 2020
В Офісі Президента переконані, що безпекові гарантії України за Будапештським меморандумом були порушені ще задовго до російської агресії 2014 року, але актуалізація його положень може допомогти створити міцніші переговорні позиції щодо Донецька, Луганська і Криму.
Трьома останніми питаннями ініційованого Президентом Володимиром Зеленським опитування 25 жовтня є теми щодо скорочення кількості народних депутатів до 300, легалізації медичного канабісу та гарантії Будапештського меморандуму.
08 липня 2020
Україна закликає Росію повернутися до повного дотримання зобов’язань за Будапештським меморандумом шляхом припинення агресії та деокупації суверенних територій України.
02 червня 2020
Будапештський меморандум може бути підставою для початку консультацій із країнами, які гарантували територіальну цілісність України, - окрім Росії.