Київський безпековий договір не буде повторенням Будапештського меморандуму - Расмуссен

Київський безпековий договір не буде повторенням Будапештського меморандуму - Расмуссен

Укрінформ
Колишній генеральний секретар НАТО і прем'єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен заявив, що майбутній Київський безпековий договір матиме три важливі відмінності від Будапештського меморандуму, який виявився недієвим.

Про це Расмуссен сказав під час презентації рекомендацій безпекових гарантій у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Хотів би наголосити на тому, що Київський безпековий документ дуже відрізняється від Будапештського меморандуму... Ми побачили, що росія зламала ці (будапештські - ред.) гарантії спершу 2014 року, а далі доламала у 2022 році...

Будапештський меморандум - це, так би мовити, "від'ємні" безпекові гарантії: там сказано, що три країни утримаються від застосування сили проти України. Київський безпековий документ - це протилежність тому, що хтось від чогось утримається, це зобов'язання від гарантів, щоб убезпечити Україну", - сказав Расмуссен.

Читайте також: Безпекові гарантії не є альтернативою членства України в НАТО - Єрмак

Він пояснив, що перша відмінність полягає в тому, що в Київському безпековому документі гаранти беруть на себе зобов'язання надавати все необхідне України - зброю, навчання, розвіддані, військово-промислову індустрію.

Друга важлива відмінність - що Київський безпековий документ не спирається на Радбез ООН, членом якого є країна-агресор росія, яка має змогу заветувати будь-які дії.

"Київський безпековий документ відрізняється тим, що залишає всі дії на розсуд гарантів", - уточнив Расмуссен.

Третьою відмінністю він назвав те, що Будапешський меморандум не можна реалізувати в плані гарантій. "Натомість Київський безпековий документ можна застосувати, оскільки гаранти беруть на себе зобов'язання зробити все, щоб Україна мала змогу захищатися", - зазначив ексгенсек НАТО.

Читайте також: Безпекові гарантії для України: ОП опублікував рекомендації

Насамкінець він акцентував, що Київський безпековий договір передбачає докладний механізм його реалізації, окрім того санкції також є частиною цього документа.

Як повідомлялося, у вівторок в ОП опублікували рекомендації щодо безпекових гарантій для України, які передбачають створення Київського безпекового договору, що об’єднуватиме Україну та групу держав-гарантів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-