
Україна хотіла би бачити Японію серед гарантів безпеки — ОП
Україна прагне, щоб Японія долучилася до країн-гарантів безпеки.
22 березня 2023
Україна прагне, щоб Японія долучилася до країн-гарантів безпеки.
20 березня 2023
Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв переконаний, що єдиною гарантією стримування росії від агресії в майбутньому є вступ України до НАТО та постійне зміцнення власних Збройних сил.
02 березня 2023
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак обговорив із помічником Генерального секретаря НАТО Девідом Кеттлером підготовку до саміту Альянсу у Вільнюсі, а також ситуацію на фронті й оборонні потреби України.
26 лютого 2023
У процесі обговорення на Заході щодо можливих гарантій безпеки НАТО для України впродовж місяців не було жодного розвитку.
20 лютого 2023
Розв’язана росією війна повинна завершитися повною деокупацією українських територій і гарантій безпеки для України.
18 лютого 2023
Надання Україні гарантій безпеки з боку країн НАТО під час саміту Альянсу в липні є однією з найважливіших тем, над якими зараз працює Президент Польщі.
03 лютого 2023
Європейський парламент підтримав ініціативу Президента Володимира Зеленського щодо гарантій безпеки для України.
19 січня 2023
Глава Мюнхенської безпекової конференції Крістофер Хойсген переконаний, що Україні мають бути надані гарантії безпеки при укладанні бодай-якої угоди з рф.
10 грудня 2022
Державний міністр Міністерства закордонних справ Німеччини Тобіас Лінднер вважає, що Захід не повинен давати росії якісь нові «гарантії безпеки», оскільки москва вже мала усі гарантії, від яких вона сама ж і відмовилася.
08 грудня 2022
Найкращі гарантії безпеки для Європи полягають у побудові міцної оборони, зобов’язанні рф виконувати підписані угоди, а також членстві України й Грузії в Північноатлантичному альянсі, щоби убезпечити їх від повторного нападу.
06 грудня 2022
Президент Франції Еммануель Макрон у контексті своїх слів про “гарантії безпеки росії” заявляє, що відмовляється від “суперечок там, де їх немає”.
05 грудня 2022
росія є агресором, який становить загрозу сусіднім країнам. Відтак, якщо хтось потребує гарантій безпеки, то це Україна і країни Центрально-Східної Європи.
04 грудня 2022
Гарантії безпеки для цивілізованого світу стануть можливі лише після спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов наголошує, що це світ потребує гарантій безпеки від російської федерації, а не навпаки.
30 листопада 2022
Якісна підготовка та озброєння української армії в інтересах європейських партнерів, аби гарантувати їхню безпеку.
15 листопада 2022
Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква під час робочого візиту до Польщі обговорював безпекові питання, у тому числі щодо гарантій безпеки України, питання інтеграції в ЄС, а також поспілкувався з українськими студентами.
21 вересня 2022
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив актуальні питання двостороннього співробітництва з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем під час робочого візиту в Нью-Йорк.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль передав Індії пропозицію Президента Володимира Зеленського стати одним із гарантів безпеки України після війни та запросив країну долучатися до повоєнного відновлення.
20 вересня 2022
Володимир Зеленський вважає, що Сполучені Штати Америки мають стати першою держави, яка підпише договір щодо гарантій безпеки для України.
13 вересня 2022
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів онлайн-зустріч формату «Київська ініціатива» за участю зовнішньополітичних радників глав держав та урядів Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Угорщини.
Колишній генеральний секретар НАТО, прем'єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен заявив про готовність просувати майбутній Київський безпековий документ у столицях потенційних країн-гарантів.
Колишній генеральний секретар НАТО і прем'єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен заявив, що майбутній Київський безпековий договір матиме три важливі відмінності від Будапештського меморандуму, який виявився недієвим.
Договори про гарантії безпеки для України не замінюють собою рух до членства в Північноатлантичному альянсі й діятимуть, поки Україна не є членом НАТО.
Рекомендації щодо безпекових гарантій для України передбачають створення Київського безпекового договору, який має об’єднувати Україну та групу держав-гарантів.
11 вересня 2022
Безпекові гарантії України можна забезпечити шляхом тривалої підтримки її оборонних можливостей коаліцією держав, для чого потрібно діяти поетапно.
02 серпня 2022
Із боку Японії були сигнали щодо зацікавленості в долученні до переговорного процесу про гарантії безпеки для України. Для України у боротьбі з російським агресором дуже важливою й цінною є підтримка Японії.
23 липня 2022
Міжнародна робоча група під співголовуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена обговорила проєкт плану рекомендацій щодо майбутніх гарантій безпеки для України.
19 липня 2022
Україна веде перемовини щодо гарантій безпеки зі Сполученими Штатами Америки, Великою Британією, Францією, Німеччиною, Італією, Польщею, Туреччиною, Австралією й іншими країнами.
07 липня 2022
Низка країн, які готові надати Україні гарантії безпеки, продовжують обговорення деталей, але гарантії точно не будуть тими заходами, які передбачені статею 5 Статуту НАТО.
01 липня 2022
Перша редакція рекомендацій до міжнародної угоди про гарантії безпеки для Україну має бути напрацьована впродовж цього місяця.