Прем'єри країн Балтії обговорили у Ризі підтримку України та енергетичну безпеку

Прем'єри країн Балтії обговорили у Ризі підтримку України та енергетичну безпеку

Укрінформ
Під час засідання Ради міністрів країн Балтії у п'ятницю в Ризі прем'єри Латвії, Литви та Естонії Криш'яніс Каріньш, Інгріда Шимоніте та Кая Каллас обговорили питання енергетичної безпеки та підтримки України.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на естонського національного мовника ERR.

За словами голови Кабміну Естонії Каї Каллас, під час обговорення підтримки України учасники зустрічі вкотре підтвердили, що вона продовжуватиметься доти, «поки Україна не переможе у цій війні». «Російські солдати мають залишити територію України. Це шлях до миру. Говорити про мир чи припинення вогню сьогодні небезпечно. Це вигідно російській стороні. Пауза дасть їм час підготуватися до нового наступу, а також провести навчання мобілізованих», – наголосила Каллас.

Обговорюючи енергетичні питання, учасники зустрічі говорили про готовність до різних сценаріїв ризику. "Якщо Естонії та іншим країнам Балтії знадобиться в екстреному порядку підключитися до центральноєвропейської енергосистеми, це можливо здійснити вже сьогодні", – зазначила глава естонського уряду.

Читайте також: Країни Балтії закликають документувати усі злочини росії

Вона додала, що безпека постачання електроенергії та газу забезпечується, якщо країни Балтії координують свої дії із сусідами, «причому як на випередження, так і тим більше – під час потенційної кризи».

Також зазначено, що протягом року країни Балтії разом ухвалювали дуже важливі рішення, щоб покласти край залежності від російських енергоносіїв. «Нам вдалося позбутися російського газу і водночас забезпечити надійність газопостачання у регіоні. Вже навесні ми припинили торгівлю електроенергією з росією», – наголосила Каллас.

Що стосується нафти, то з 5 грудня заборонено імпорт російської нафти до Європейського союзу і діє стеля цін, узгоджена між G7 та ЄС. Через два місяці в ЄС також буде накладено заборону на імпорт російських нафтопродуктів, яка вже набула чинності в Естонії 5 грудня.

Читайте також: Україна звернулася до колишніх радянських республік по допомогу з енергообладнанням – CNN

«Це важливі кроки щодо обмеження доходів російської військової машини. Росія планує вжити заходів у відповідь, тобто ввести мінімальний рівень цін. Це говорить про те, що стеля цін для них явно незручна. Але для зниження енергетичних доходів росії необхідно зробити ще більше. Ми повернемось до обговорення стелі цін на нафту в ЄС уже у січні», – додала прем'єр-міністр.

Протягом 2022 року Раду міністрів країн Балтії очолювала Латвія. Прем'єр-міністр Каллас подякувала прем'єр-міністру Латвії за відмінне керівництво співпрацею країн Балтії. Наступного року естафету прийме Естонія. Перша зустріч глав урядів трьох країн відбудеться в Естонії на початку лютого.

Фото: Laima Penek/Lithuanian Government

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-