
Мер муніципалітету Фінляндії розповів про переваги «зеленої» енергетики
Мер фінського муніципалітету Іі Арі Алатоссава розповів українським громадам про особливості переходу на відновлювальні джерела енергії.
16 квітня 2021
Мер фінського муніципалітету Іі Арі Алатоссава розповів українським громадам про особливості переходу на відновлювальні джерела енергії.
13 квітня 2021
Дбати слід про переробку соломи в електрику і про ковбаси з грибів для веганів
09 квітня 2021
Україна має зосередитися на технологіях зберігання енергії, оскільки зростання відновлюваних джерел енергії в країні перевершило сподівання.
05 квітня 2021
Україна розглядає Катар як одного з ключових партнерів у регіоні Затоки та Арабському світі й працює над посиленням економічної співпраці.
29 березня 2021
Україна може виробляти в середньому 5,5 млрд куб. нм "зеленого" водню на рік.
26 березня 2021
Правоохоронці викрили схему з незаконного заволодіння коштами державного підприємства «Енергоринок» на понад 300 млн грн.
24 березня 2021
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження презентувало посібник «Рекомендації з технології вирощування та використання павловнії в умовах лісостепу України».
23 березня 2021
Держенергоефективності підписало Меморандум з німецьким енергетичним агентством DENA про співпрацю.
20 березня 2021
Дії європейських урядів на шляху до досягнення кліматичної нейтральності, запровадження системи торгівлі квотами та інше становить для України як виклик, так і шанс.
19 березня 2021
В Україні є всі необхідні передумови для успішного виробництва поновлювальної енергії, включаючи підтримку на рівні місцевої влади та наявність фізичних величин вітрової та сонячної енергії, які в комплексі інколи є навіть більш привабливими, ніж у Німеччині.
Виробництво електроенергії з відновлюваних джерел та «зелений тариф», у тому вигляді, як це реалізується на сьогодні в Україні, не є успішним досвідом.
Санкційна політика і перспективи розвитку українсько-німецької співпраці в галузі зеленої енергетики не пов’язані між собою.
Україна зацікавлена у співпраці з Німеччиною на шляху євроінтеграції, зокрема, у сферах діджиталізації, енергетики, інформаційних технологій.
16 березня 2021
Уряд докладає зусиль для поступової трансформації економіки в напрямку вуглецево-нейтрального розвитку, а затвердження Національно-визначеного внеску до Паризької угоди є кроком, що наближає Україну до Європейського зеленого курсу та до виконання положень Угоди про асоціацію з ЄС.
15 березня 2021
Населення у 2020 році скоротило споживання природного газу на 14% - до 8,2 млрд куб. м порівняно з 2019-им, коли було спожито 9,5 млрд кубометрів.
14 березня 2021
Віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявляє, що «Північний потік-2» не потрібен Євросоюзу для енергопостачання.
Компанії з Японії та Австралії запустили пілотну програму з виробництва та транспортування скрапленого водню як джерела енергії наступного покоління.
11 березня 2021
Провідні асоціації у сфері відновлюваної енергетики (ВДЕ) звернулися з листом до Президента, Прем'єр-міністра, а також в. о. міністра енергетики, міністра фінансів, директора ДП "Гарантований покупець" та голови правління ПрАТ НЕК "Укренерго" стосовно боргів за 2020 рік перед "зеленою" генерацією.
09 березня 2021
НЕК «Укренерго» та словацький оператор системи передачі (ОСП) Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s. (SEPS) уклали договір про постачання електроенергії в рамках аварійної взаємодопомоги.
08 березня 2021
На другому енергоблоці Білоруської АЕС розпочалося завантаження імітаторів тепловидільних збірок (ТВЗ) у корпус реактора.
06 березня 2021
Україна глибоко зацікавлена у розвитку торговельно-інвестиційної співпраці зі Сполученими Штатами Америки.
05 березня 2021
У 2022 році об'єднана енергетична система України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи.
04 березня 2021
Станом на сьогодні Україна має затримку з розрахунками за електроенергію з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), проте погашення боргів відбувається, і уряд не збирається порушувати меморандум із виробниками ВДЕ.
Найчастіше цілями кібератак в Україні стають сфера енергетики та персональні дані громадян.
03 березня 2021
Першу атомну електростанцію в Польщі планують ввести в експлуатацію у 2033 році - її збудують на півночі країни.
28 лютого 2021
Голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що цієї зими вдалося виробити ефективний алгоритм, як проходити складні періоди, навіть коли виникають форс-мажори із зупинками енергоблоків під час аварійних ремонтів.
26 лютого 2021
«Зелена стратегія», яку ЄС прийняв лише півтора року тому, стала головним чинником інноваційного розвитку європейської економіки.
25 лютого 2021
Німеччина готова розвивати співробітництво з Україною у галузі водневих технологій, а також допомогти їй в розробці власної водневої стратегії.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що люди, які працюють над розвитком водневих технологій, будують безпекову і енергетичну архітектуру завтрашнього дня, де Україна має стати одним із наріжних каменів.
Державна інспекція енергетичного нагляду виявила на об’єктах електроенергетики 6 821 порушення, перевіряючи готовність паливно-енергетичного комплексу України до роботи в осінньо-зимовий період 2020/2021 років.
24 лютого 2021
Міністр фінансів України Сергій Марченко ініціюватиме обговорення розвитку співпраці з Державою Катар у низці секторів, зокрема аграрному, енергетичному та військово-технічному.
На Слов’янській ТЕС ремонтують турбіну енергоблоку №7, відключення якого від мережі сталося через аварію 17 січня 2021 року.
23 лютого 2021
Японська компанія Toshiba веде переговори з американською компанією General Electriс (GE) про партнерство для вироблення вітрової енергії на морських ділянках.
ДП "Гарантований покупець", вперше виставив виробникам енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) рахунки за небаланси (різницю між прогнозом виробника і фактично виданою ним електроенергією в енергосистему).
Україна поглиблюватиме інтеграцію до енергетичного ринку ЄС паралельно із зеленою трансформацією країни.
Т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко обіцяє зробити прибутковими державні енергетичні компанії у разі його призначення на посаду міністра.
22 лютого 2021
Підприємства вітроенергетики хочуть відмовитися від "зеленого" тарифу після 2022 року і перейти на ринкові умови продажу електроенергії.
17 лютого 2021
У Міністерстві енергетики вважають доцільним побудувати три нові атомні енергоблоки - два на Хмельницькій атомній станції і один - на Рівненській, якими будуть заміщені блоки АЕС, термін експлуатації яких наразі спливає.
У рамках всеукраїнського форуму його учасники обговорюють комунальні тарифи та енергетичну незалежність.
16 лютого 2021
Для того, що Україна мала змогу продовжити синхронізацію своєї Об’єднаної енергосистеми з європейською енергетичною мережею ENTSO-E, в країні має бути припинене перехресне субсидіювання в енергетиці, основний тягар якого покладено на НАЕК «Енергоатом».
У рамках триденного всеукраїнського форуму обговорюють комунальні тарифи та енергетичну незалежність.
15 лютого 2021
НЕК "Укренерго" не планує жодних обмежень чи відключень споживачів і має план збалансування енергосистеми у нинішній проблемний осінньо-зимовий період.
У рамках всеукраїнського форуму 15-17 лютого обговорюватимуть тарифи та енергетичну незалежність.
В Овручі розпочала роботу Поліська теплова електростанція, працює на відходах і енергетичній вербі
12 лютого 2021
У рамках всеукраїнського форуму 15-17 лютого відбудеться обговорення тарифів та енергетичної незалежності.
Відновлення інфраструктури територій Донецької та Луганської областей уряд бачить через призму інвестування і використання механізмів державно-приватного, механізму індустріальних парків та стимулювання приватних інвестицій.
11 лютого 2021
Європейська «Зелена угода», головним призначенням якої є боротьба з кліматичними змінами, невдовзі матиме потужні геополітичні наслідки.
Реформування енергетичного сектору в Україні передбачатиме розвиток водневих технологій, відновлювальних джерел енергії, запровадження повноцінних ринків газу та електроенергії.
Повноцінна координація енергетичного сектору, а також оперативні відповіді на виклики, що виникають перед галуззю, можливі лише за умови призначення профільного віцепрем'єр-міністра.
10 лютого 2021
Приватні компанії вугільної генерації електроенергії не виконали ліцензійних умов щодо мінімально необхідних запасів вугілля на складах ТЕС, і до них можуть застосувати штрафні санкції.
09 лютого 2021
Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) в Україні залишається критичною. Станом на 8 лютого його там залишалося на 43% менше мінімальної норми.
Уряд Японії та компанії приватного сектору розробили план із використання аміаку як палива для термальних електростанцій.
Голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заспокоює, що генеруючі компанії будь-яких форм власності не зможуть припинити виробляти електроенергію за бажанням їх власників.
У п'ятницю, 12 лютого, НКРЕКП оприлюднить результати позапланових перевірок АТ «ДТЕК Дніпроенерго», ПАТ «Донбасенерго», АТ «ДТЕК Західенерго», ПАТ «Центренерго» і ТОВ «ДТЕК Східенерго» щодо виконання ліцензійних умов із забезпечення необхідних резервів палива.
06 лютого 2021
Влада Данії схвалила план будівництва в Північному морі штучного острова з вітровими генераторами, який забезпечуватиме електроенергією мільйони домогосподарств.
05 лютого 2021
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що Україна обрала стратегію «Європейського зеленого курсу» й має всі необхідні інструменти для її реалізації.
На Запорізькій ТЕС 5 лютого знову відбулося відключення одного з енергоблоків.
Дожилися. Без купівлі електрики в агресора уникнути збоїв в енергосистемі – принаймні “віялових відключень”, – не вдасться
04 лютого 2021
Стратегія розвитку української енергетики включає три неодмінні складові: енергетичну безпеку, європейську інтеграцію та захист вразливих споживачів.
Енергетична система України буде інтегрована із загальноєвропейською енергосистемою ENTSO-E у 2023 році.