Зеленський підписав закон щодо приєднання до європейської угоди про культурні маршрути

Зеленський підписав закон щодо приєднання до європейської угоди про культурні маршрути

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон про приєднання України до європейської Розширеної часткової угоди про культурні маршрути, ухвалений парламентом 16 лютого.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

«У нас чудова країна, дуже багатогранна й цікава. Але, на жаль, через погані дороги та відсутність уваги з боку держави до наших історичних пам’яток Україна майже не була присутньою на туристичних маршрутах Європи. Але ми це змінимо. У цьому році в межах «Великого будівництва» ми розпочинаємо проєкт «Велика реставрація», який має на меті відновлення історичних і культурних об’єктів України. Щоб і українці, й іноземні туристи змогли побачити красу та культурне розмаїття України. Ми будуємо дороги, покращуємо управління об’єктами культурної спадщини та приєднуємося до європейської угоди про культурні маршрути, щоб про Україну більше дізнавалися люди як всередині країні, так і поза її межами», – підкреслив Зеленський.

Читайте також: Україна напрацює концепції культурних маршрутів у спільному з Європою просторі – Ткаченко

Зазначається, що приєднання до угоди дасть змогу Україні не лише долучатися до культурних маршрутів, а й просувати власні історичні та культурні надбання.

В ОП додали, що укладення Розширеної часткової угоди про культурні маршрути було підтверджено Резолюцією CM/Res(2013)66 у місті Страсбурзі. Ця угода спрямована на формування спільного культурного простору в Європі шляхом підвищення рівня обізнаності про культурну спадщину, розвитку культурного діалогу в Європі, а також через транскордонний туризм.

Сторонами угоди є 34 країни, партнерами – Європейський Союз та Всесвітня туристична організація. Сертифікат «Культурні маршрути Ради Європи» як відзнаку якості отримали 40 європейських культурних маршрутів, які проходять більш ніж 50 країнами. За даними ОП, територією України нині пролягають три європейські культурні маршрути.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 16 лютого ухвалила в цілому закон «Про приєднання України до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути». Відповідне рішення підтримали 336 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-