Євросоюз вилучив іще дві країни із «зеленого списку», Україна залишається «червоною»

Євросоюз вилучив іще дві країни із «зеленого списку», Україна залишається «червоною»

Укрінформ
Рада ЄС оголосила сьогодні про виключення ще двох країн – Йорданії та Намібії з переліку держав та територій, з якими національним урядам країн ЄС рекомендовано поступово скасовувати обмеження на несуттєві подорожі в умовах пандемії, при цьому Україна, як і раніше, не входить до «зеленого» списку за станом епідеміологічної ситуації в країні.

Як повідомляє Укрінформ, відповідне рішення ЄС оприлюднене сьогодні на сайті Європейської ради.

«Відповідно до рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу, Рада ЄС оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та територіальних утворень, для яких обмеження на подорожі мають бути скасовані. Зокрема, зі списку виключені Йорданія та Намібія», - йдеться у повідомленні.

Отже, на основі критеріїв та умов, що визначені в рекомендаціях ЄС, з 2 грудня 2021 року країни-члени ЄС мають поступово скасовувати обмеження на зовнішніх кордонах для громадян таких держав: Аргентина, Австралія, Бахрейн, Канада, Чилі, Колумбія, Індонезія, Кувейт, Нова Зеландія, Перу, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Уругвай, Китай (за умови взаємності).

Обмеження на подорожі мають також поступово скасовуватися для спеціальних адміністративних регіонів Китаю: Гонконгу та Макао. До таких територій на особливих умовах віднесено також Тайвань.

Як повідомлялося, 30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу. Відповідний перелік країн регулярно переглядається та оновлюється за рішенням Ради ЄС.

Критерії для визначення країн, з якими члени ЄС можуть поступово скасовувати обмеження, були оновлені 20 травня. Вони враховують епідемічну ситуацію, а також загальні заходи, які вживаються для боротьби з COVID-19.

Країни, асоційовані із Шенгенською зоною (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), також є учасниками цих рекомендацій.

ЄС виключив Україну із «зеленого списку» для подорожей 9 листопада цього року після погіршення епідеміологічної ситуації в країні, тож нині українці можуть здійснювати до ЄС лише «суттєві» подорожі, - такі, що пов’язані із гострою або професійною необхідністю, та дотримуватися при цьому протиепідемічних правил та обмежень.

Разом з цим, 25 листопада Єврокомісія вийшла із пропозицією щодо оновлення правил допуску громадян третіх країн на територію ЄС в умовах пандемії. Нові правила будуть запроваджені з 1 березня 2022 року, після ухвалення Радою ЄС.

Відповідно, люди, що пройшли повний курс вакцинації авторизованими в ЄС вакцинами та мають чинні COVID-сертифікати, зможуть без перешкод подорожувати на територію ЄС і не будуть зобов'язані проходити додаткові тести або карантин незалежно від того, з якого місця або країни вони подорожують.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-