Культурна спадщина

Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

04 липня 2024


Оцифрування культурної спадщини дає розуміння, які саме артефакти належать державі - Карандєєв

Питання оцифровування культурної спадщини та діджиталізації сфери є вкрай важливим для розуміння, які саме артефакти знаходяться у власності держави та українського народу.

03 липня 2024


У Києві презентували посібник ЮНЕСКО «Навчатися та вчитися за допомогою живої спадщини в Україні»

У Києві відбулася презентація посібника, створеного за підтримки ЮНЕСКО, "Навчатися та вчитися за допомогою живої спадщини в Україні", який покликаний інтегрувати живу спадщину в освітній процес.

28 червня 2024

27 червня 2024


Кравчук: У Резолюції ПАРЄ закріплена підтримка української культури та збереження ідентичності

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за резолюцію «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру», яка містить безпрецедентні положення щодо підтримки української культури та збереження ідентичності.

26 червня 2024


У Палаці Європи відкрили виставку «Листівки з України»

У палаці Європи, у Страсбурзі, відкрили експозицію Postcards from Ukraine (Листівки з України). На ній задокументована шкода, завдана українській культурній спадщині російськими бомбардуваннями з початку повномасштабної війни.

24 червня 2024


ЄС заборонив будь-які операції із об’єктами культурної спадщини України, що були вкрадені Росією

У 14-му пакеті санкцій ЄС проти Росії міститься пряма заборона на будь-які торговельні або інші операції з об’єктами культурної або інтелектуальної спадщини України, що були захоплені під час російської агресії та викрадені російськими загарбниками.

14 червня 2024

13 червня 2024

11 червня 2024

07 червня 2024


Карандєєв зустрівся у Вільнюсі з віцеміністром закордонних справ Японії - про що говорили

В.о. обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і парламентський віцеміністр закордонних справ Японії Масахіто Комура обговорили розширення співпраці щодо відновлення та захисту української культурної спадщини.

05 червня 2024

01 червня 2024


МКІП планує запустити програму зі створення депозитаріїв для евакуйованих фондів музеїв

Міністерство культури та інформаційної політики планує запустити урядову програму зі створення підземних презентаційних центрів, де зберігатимуться евакуйовані колекції українських музеїв.

30 травня 2024


У Києво-Печерській лаврі відбувся саміт «1000-ліття європейської історії та культури»

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбувся саміт «1000-ліття європейської історії та культури» з нагоди 70-річчя вступу України до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

27 травня 2024

20 травня 2024

19 травня 2024

18 травня 2024

16 травня 2024

15 травня 2024


Російські бомбардування знищують культурну спадщину України - британська розвідка

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російськими атаками було знищено і пошкоджено загалом більше 3000 об’єктів і закладів культури, а на відновлення всієї культурної спадщини знадобиться більше 3 млрд дол.


Захист культурної спадщини України від агресії РФ став серйозним викликом для ЮНЕСКО - Боровець

Cитуація щодо захисту культурної спадщини України від російської агресії стала серйозним викликом для всієї конвенційної системи ЮНЕСКО, створеної 70 років тому для захисту надбань людства.

14 травня 2024


Європейські архітектори презентували проєкти для збереження української культурної спадщини - МКІП

У рамках проєкту «UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті» презентували перші проєкти для збереження української культурної спадщини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-