Сущенко передав із ув’язнення лист колегам з Укрінформу

Оновлюється
3345
Ukrinform
Власкора Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто обвинувачення в "шпигунстві".

Хронологія останніх подій

Сурков через обмін Сущенка хоче вирішити свої "санкційні проблеми" - Фейгін

13.08.2017 13:15

Адвокат ув'язненого у Москві українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін вважає, що помічник президента РФ Владислав Сурков, який займається українським напрямом, пропозицією про обмін Сущенка на Агеєва хоче вирішити свої проблеми санкцій.

Про це адвокат написав у Facebook.

"Навіщо це (інформаційна атака на Фейгіна - ред.) Суркову? Ну, окрім, власне, заняття всією "українською темою" (у тому числі політв'язнів), у нього є намір повністю контролювати процес відновлення обмінів між Україною і Росією ув‘язненими з політичної тематики. Він має намір через обмін Сущенка та Агеєва вирішити свої, особисті, санкційні проблеми. Зрозуміло, Фейгін тому вельми істотна перешкода", – заявив адвокат.

Сущенко передав із ув’язнення лист колегам з Укрінформу

12.08.2017 12:06

Журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого незаконно затримали в Москві, передав лист своїм колегам.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Пишаюся, що є одним із вас. Відчуваю, що попри пору відпусток десятки листів із щирою підтримкою – в дорозі. Спасибі вам за людську теплоту, небайдужість, співучасть і допомогу родині. Попереду місяці очікування та невизначеності. Влаштовую нехитре дозвілля", - пише Сущенко.

Він давно змінив "пельменний гумор ("Шоу уральских пельменей» - гумористична програма на російському ТБ - ред.), людожерські ток-шоу, безперервні поліцейські серіали на фоні сталого формування культу" - на книги й малювання.

За словами Сущенка, креативні вправи з олівцем, кульковою ручкою – справжня психотерапія (нещодавно Роман переслав родині другий свій малюнок в ув’язненні – міський пейзаж Женеви). Серед книжкових очікувань ув’язненого - книга ізраїльського історика Юваля Ноя Харарі "Homo Deus: коротка історія майбутнього".

Сущенко у «Лефортово» малює картини ручкою, чаєм і лушпинням з цибулі

10.08.2017 11:51

Журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого незаконно затримали в Москві, надіслав новий малюнок – пейзаж швейцарського міста Женева.

Про це розповіла дочка журналіста Юлія Сущенко.

«Сьогодні отримала нову партію листів від нашого Романа Сущенка, датовану квітнем-травнем. Батько намалював ще один шедевр - цього разу Женеву», - повідомила вона.

За словами доньки Сущенка, листи з «Лефортово» пішли лише 13 липня, хоча написані були декілька місяців тому.

Як вказав сам Сущенко, малюнок формату А4 він створив за допомогою паперу, кулькової ручки, чаю та лушпиння цибулі.

Це другий малюнок, який намалював український журналіст в ув’язненні в СІЗО «Лефортово». До цього він зобразив вид на французьку столицю Париж.

Сущенку дозволили побачення з дружиною та дзвінок сину - Фейгін

10.08.2017 01:17

Адвокат ув'язненого у Москві українського журналіста Романа Сущенко Марк Фейгін повідомив, що його підзахисному надано дозвіл на побачення з дружиною й дочкою, а також право на ще один дзвінок - сину.

Про це адвокат повідомив кореспондентові Укрінформу.

"Вдалося домогтися дозволу на побачення Романа Сущенка з дружиною і дочкою. Анжеліка і Юля незабаром поїдуть до нього... І дали ще один дзвінок сину", – сказав Фейгін.

Український консул відвідав Сущенка у СІЗО "Лефортово"

01.08.2017 17:19

Адвокат незаконно заарештованого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що в понеділок його підзахисного відвідав український консул Геннадій Брескаленко.

Про це Фейгін розповів Укрінформу.

"Завтра виїжджаю в Крим - у справі Умерова". Тим часом, пройшло жеребкування на відвідання "Лефортово". Буду у Романа Сущенка  наступного четверга 10 серпня. До речі, вчора у нього був український консул Геннадій Брескаленко", - сказав адвокат.

Російський "Меморіал" розглядає лист Сущенка і готує заяву

27.07.2017 16:58

Учасник і координатор російського правозахисного центру "Меморіал" Сергій Давідіс заявив, що лист журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно затриманого у Москві, отриманий і розглядається.

Про це він розповів Укрінформу.

"Лист Романа Сущенка отримано. Без сумнівів ми, "Меморіал", співчуваємо йому. Ми бачимо, що його справа виглядає сумнівно. При цьому висловлення повноцінної підтримки, визнання статусу "політичного ув'язненого" наразі складно через засекречену справу", - підкреслив Давідіс.

Він також уточнив, що "Меморіал" планує зробити заяву, де приверне увагу громадськості до "справи Сущенка", до факту його засекречення, що обмежує можливості громадського контролю.

У листі "Меморіалу" Сущенко поінформував правозахисну організацію про обставини своєї справи, визначивши її як політичну. Журналіст також написав листи главі Євроазіатського департаменту правозахисної організації Human Rights Watch(HRW) Рейчел Денбар і Президентові України Петру Порошенку.

Лист Сущенка передали в російський "Меморіал" - адвокат

27.07.2017 16:38

Адвокат незаконно заарештованого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що лист його підзахисного надіслано в російську правозахисну організацію "Меморіал".

Про це Фейгін розповів Укрінформу, передавши копію листа.

"У "Меморіалі" переданим листом Романа Сущенка зараз займається відомий російський громадський діяч Сергій Давідіс", - повідомив адвокат.

У листі Сущенко інформує правозахисну організацію про обставини своєї справи, визначаючи її як політичну.

За словами Фейгіна, Сущенко також написав листи главі Євроазіатського департаменту правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) Рейчел Денбар і Президентові України Петру Порошенку.

Посольство РФ у Берліні пікетували на підтримку Сущенка

25.07.2017 18:10

Черговий пікет на підтримку українського політв'язня, кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, пройшов у Берліні.

Як повідомляє кореспондент агентства в Німеччині, цього разу традиційна вже акція відбулася не в четвер, як завжди, а у вівторок.

Її організатор німецький активіст Рональд Вендлінг влаштовує пікети перед Посольством Російської Федерації у Берліні вже багато місяців. Він виступає за звільнення всіх українських політв'язнів у Росії.

Лист Сущенка передали голові Євроазійського департаменту HRW

25.07.2017 11:58

Адвокат Романа Сущенка Марк Фейгін віддав Рейчел Денбар - керівнику Євроазійського департаменту правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), яка прибула до Москви, лист від свого підзахисного.

Про це Фейгін розповів Укрінформу, передавши копію листа.

"У Москву прилетіла голова Євроазійського департаменту HRW Рейчел Денбар. Вчора я зустрівся з нею і передав лист від Романа Сущенка", - повідомив адвокат.

У листі Сущенко інформує правозахисницю про обставини своєї справи у контексті агресивної політики Росії щодо України, яка і досі триває.

Роман Сущенко привітав з днем народження доньку

25.07.2017 10:30

Незаконно заарештований в Москві кореспондент Укрінформу Роман Сущенко привітав з днем народження дочку Юлію, яка також працює в Укрінформі.

Про це розповів адвокат Сущенка Марк Фейгін.

"Зараз відправлятиму телеграму від Романа дочці Юлі з привітанням. Але медіа, напевно, працюють швидше. Отже ось текст привітання: "Юлечко, рідна донечка! Вітаю з днем народження. Будь щаслива, здорова і успішна. Ти моя гордість, люблю тебе. До швидкого. Тато", - повідомив адвокат.

За його словами, Сущенко також написав листи в МЕМОРІАЛ, главі Євроазіайського департаменту HRW Рейчел Денбар, а також Президенту України Петру Порошенку.

Порошенко на "нормандських переговорах" нагадав про Сенцова та Сущенка

24.07.2017 15:52

Президент України Петро Порошенко під час телефонної конференції у "нормандському форматі" вчергове закликав Росію негайно звільнити українських заручників на території РФ.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.   

"Глава Української держави також вчергове підкреслив, що звільнення заручників блокує російська сторона: Україна наполягає на негайному звільненні всіх заручників, в тому числі тих, хто незаконно утримується на території Росії, зокрема Олега Сенцова та Романа Сущенка", - йдеться у повідомленні.

До Сущенка можуть пустити родичів - Фейгін

21.07.2017 16:36

Адвокат ув'язненого в Москві українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що його підзахисний вже зробив два телефонні дзвінки родичам, тепер вирішується питання з побаченням.

Про це адвокат розповів кореспондентові Укрінформу.

"Як ви пам'ятаєте, минулого тижня моєму підзахисному дали право на три телефонні дзвінки близьким до України. Два він вже зробив - мамі і дружині. Також зараз вирішується питання з дозволом побачення з Романом. Найшвидше, приїде дружина Анжела, можливо, з дочкою Юлею", - сказав Фейгін.

Он також уточнив, що відвідає Романа Сущенка в СІЗО у вівторок.

Гельсінська комісія США внесла Сущенка до списку політв'язнів Кремля

19.07.2017 20:36

Комісія з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) внесла українського журналіста Романа Сущенка до списку політв'язнів, утримуваних в Росії.

На це звернув увагу у своєму Twitter в середу адвокат Сущенка Марк Фейгін.

"Гельсінська комісія США внесла мого підзахисного, українського журналіста Романа Сущенка до списку політв'язнів", - написав адвокат.

У заяві Гельсінської комісії, зокрема, йдеться, що український журналіст Роман Сущенко обвинувачується у "шпіонажі" за статтею 276 Кримінального кодексу РФ. "З 2010 року Роман працює паризьким кореспондентом Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ", - зазначається в публікації.

При цьому нагадується, що журналіст був затриманий 30 вересня 2016 р. в Москві одразу після того, як прилетів з Парижу у приватних справах. "Його звинуватили у зборі секретної інформації про діяльність збройних сил та Національної гвардії Росії. Пан Сущенко заперечує будь-яку причетність до шпигунства. Його роботодавець "Укрінформ" також вважає обвинувачення неправдивими і називає його затримання "планованою провокацією", - зазначили в Гельсінській комісії.

У іншому твіті Фейгін додав, що Комісія також оприлюднила матеріал, приурочений до Всесвітнього дня свободи преси – 2017, де також згадала про незаконне утримання Романа Сущенка в російській в'язниці.

Сущенко привітав сина з днем народження: Люблю тебе, до скорого

16.07.2017 13:39

Незаконно заарештований в Москві кореспондент Укрінформу Роман Сущенко привітав із Днем народження сина Максима, якому виповнилося 10 років.

Про це Укрінформу повідомила сім'я журналіста.

"Максиме, рідний сину, вітаю з Днем народження. Будь здоровий, рости справжнім чоловіком, розумним і сильним. Люблю тебе, до скорого... Твій тато Роман", - написав він у телеграмі.

Раніше адвокат Сущенка Марк Фейгін повідомляв, що його підзахисному дозволили зробити три телефонні дзвінки близьким родичам.

Адвокат закликав усіх бажаючих привітати сина Сущенка з 10-річчям

15.07.2017 18:58

Адвокат незаконно заарештованого у Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін закликав усіх бажаючих привітати з днем народження сина журналіста Максима, якому сьогодні виповнюється 10 років.

Про це Фейгін написав у Facebook.

"Сьогодні Максиму, синові мого підзахисного Романа Сущенка, виповняться 10 років. Батьку з в'язниці непросто його привітати. Допоможемо політв'язневі, зробимо це всі разом!" - відзначив Фейгін.

Суд Москви залишив Сущенка під арештом до 30 вересня

13.07.2017 11:28

Суд Москви відхилив скаргу захисту незаконно затриманого у Росії кореспондента Укрінформу Романа Сущенка на продовження його арешту ще на три місяці до 30 вересня. Про це повідомив адвокат журналіста Марк Фейгін у Twitter.

"Мосміськсуд залишив у силі рішення Лефортовського районного суду про продовження терміну утримання під вартою Романа Сущенка на три місяці", - написав він.

Сущенку дозволили зробити три телефонних дзвінки - адвокат

13.07.2017 10:57

Ув’язненому у Москві українському журналісту Роману Сущенку дозволили зробити три телефонних дзвінки близьким родичам.

Про це повідомив адвокат журналіста Марк Фейгін на своїй сторінці в Twitter.

"Сущенку дозволили три телефонних дзвінки близьким в Україні. Синові Романа Сущенка Максиму 15.07 виповнюється 10 років. Тепер Роман його привітає!" - написав Фейгін.

Суд Москви сьогодні розгляне скаргу на продовження арешту Сущенка

13.07.2017 10:20

Суд Москви в четвер розгляне скаргу захисту незаконно затриманого в Росії кореспондента Укрінформу Романа Сущенка на продовження його арешту. Про це повідомив адвокат журналіста Марк Фейгін у Twitter. 

«Сьогодні в Мосміськсуді буде розглянута моя скарга на рішення Лефортовського суду про продовження терміну утримання під вартою Сущенка на 3 місяці», - написав він.

Планується, що засідання розпочнеться о 10:10.

***

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунуто обвинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.

18 травня в Мосміськсуді у скарзі на продовження тримання під вартою Сущенку було відмовлено.

Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-