Замість російської анафеми Мазепі належить справжня українська слава — Порошенко

Замість російської анафеми Мазепі належить справжня українська слава — Порошенко

Укрінформ
Російська імперія всіляко намагалася очорнити образ Івана Мазепи, проте цим вона допомогла стати йому справжнім символом українського спротиву Росії.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко у своєму дописі у Facebook з нагоди 380-річчя з дня народження гетьмана Івана Мазепи.

"Від Богдана до Івана не було гетьмана"… Цією приказкою українці ще за життя Мазепи визначали історичний масштаб його постаті. 22 роки міцною рукою він тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні", - зазначив Порошенко.

Він нагадав, що імперія не шкодувала чорної фарби, аби спотворити образ Мазепи. Та це не завадило, а навпаки допомогло йому стати справжнім символом українського спротиву Росії.

"Замість російської анафеми Іванові Мазепі належить справжня українська слава!", - наголосив Президент.

Іван Степанович Мазепа (1639–1709) український політичний, військовий діяч, дипломат, гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709). Прожив 70 років, 20 із них був гетьманом.

У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. По обранню гетьманом, намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок у економічно-культурний розвиток Лівобережжя.

Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави Війська Запорозького з кордонами часів Хмельниччини. Тривалий час формально підтримував Московське царство у Північній війні зі Шведською імперією, проте 1708 року розірвав з російським царем і став на сторону шведів. Дізнавшись про вчинок Мазепи, Петро І наказав головнокомандувачу російськими військами в Україні Олександру Меншикову зрівняти гетьманську столицю Батурин із землею, а самого гетьмана російська православна церква піддала анафемі.

Після поразки під Полтавою Мазепа змушений був поселитись у Молдовському князівстві. Помер у місті Бендери.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-