“Італійський страйк” на українсько-польському кордоні може початися за місяць

“Італійський страйк” на українсько-польському кордоні може початися за місяць

Ексклюзив
Укрінформ
Так званий “італійський страйк” польських прикордонників, у тому числі і на кордоні з Україною, може розпочатися не раніше ніж за місяць. Його доля у значній мірі залежатиме від зустрічі у п'ятницю глави МВС Польщі з профспілкою прикордонників.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу заявив голова профспілки Прикордонної служби Польщі Марцін Коляса.

“Ще не прийнято жодних рішень (у справі “італійського страйку” - ред.). Завтра в нашому міністерстві (МВС — ред.) відбудеться зустріч, від якої у значній мірі залежатимуть наші подальші кроки. Якщо ми домовимося в міністерстві, то жодних протестів на кордоні не буде”, - підкреслив Коляса.

Він уточнив, що йдеться про зустріч профспілки з главою МВС Польщі Йоахімом Брудзінським.

За його словами, якщо профспілка не дійде згоди з міністерством, то потрібно буде завершити юридичну процедуру у відповідності до закону про розв'язування колективних суперечок.

“Лише тоді прийматимемо рішення: буде цей протест чи ні”, - констатував він.

Читайте також: У Польщі дискусію викликало суперечливе фото Дуди з Трампом

Коляса повідомив, що ця процедура триватиме не менше місяця.

Як інформувалося, протест польських силовиків, зокрема прикордонників, триває вже декілька місяців. Вони вимагають підвищення зарплат і повернення до попередньої пенсійної системи. Переговори з цього приводу профспілок і керівництва МВС тривають з березня, однак не принесли жодних результатів. 

Нещодавно профспілки силових структур попередили 50 різних адресатів (керівництв аеропортів, пасажирських та вантажних перевізників тощо), що запровадження елементів “італійського страйку” у вигляді дуже детальної і поглибленої перевірки на прикордонних пунктах може призвести до зростання черг на кордонах Польщі з іншими країнами. 

Станом сьогодні, час очікування на перетин українсько-польського кордону становить, в середньому, три-п'ять годин, а інколи сягає десяти годин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-