Турчинов закликає пересідати на вертольоти: небу не потрібен ямковий ремонт

Турчинов закликає пересідати на вертольоти: небу не потрібен ямковий ремонт

Фото
Укрінформ
Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов вважає перспективним використання новітніх вертольотів вітчизняного виробництва для потреб як безпекового, так і цивільного сектору країни.

На цьому він наголосив під час відвідування з робочою поїздкою двох підприємств-виробників вертольотів “ЧЕЗАРА” і “ВІБСТОН АЕРО” в Київській області, де ознайомився з сучасними зразками легких вертольотів та оглянув виробничий процес.

“Крім сектору безпеки і оборони, вертолітне виробництво є дуже перспективним напрямом для цивільного сектору. Легкі вертольоти - мобільні та швидкі, можуть розв’язувати проблему транспортного сполучення. І настав час подивитися на вертоліт як на звичайний та ефективний транспортний засіб”, - заявив він.

Турчинов відвідав підприємства-виробники вертольотів

Водночас Турчинов акцентував на неготовності вітчизняної інфраструктури до широкого використання вертольотів як транспортних засобів, що “при бажанні може бути швидко змінене”. Він додав, що багато країн ідуть шляхом активного розвитку вертолітної інфраструктури та спрощення використання повітря для приватних вертолітних перевезень, і необхідно переймати їх досвід.

Читайте також: Ідею "референдуму" на Донбасі Турчинов порівняв з лекцією колорадським жукам

“В Україні чимало проблем з будівництвом доріг, які вирішуються достатньо важко і повільно. Але небо у нас відповідає найкращим європейським стандартам без жодних інвестицій, і йому не потрібен ямковий ремонт, на якому можна вкрасти гроші. І тому легкі вертольоти можуть користуватися попитом на внутрішньому ринку, причому ціна, яку пропонують українські виробники, на порядок нижча закордонних аналогів. Уже сьогодні ці вертольоти «по кишені» середньому підприємству», - резюмував він.

Секретар РНБО зауважив, що Україна продовжує традиції нашого великого земляка Ігоря Сікорського, створюються нові виробництва вертольотів різного класу. Секретар РНБО України нагадав, що всьому світові відома продукція потужного підприємства “Мотор Січ”, “але останнім часом у країні вже створено шість нових підприємств з виробництва легких вертольотів”.

За словами Турчинова, молоді перспективні конструктори та інженери створюють легкі багатоцільові вертольоти, “які можуть використовуватися у прикордонних військах, в ДСНС для знаходження та локалізації надзвичайних ситуацій, для розвідки та виконання бойових завдань тактичного рівня у Збройних Силах тощо”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-