В Україні стартує

В Україні стартує "ялинкова кампанія": назвали ціну за метр

Укрінформ
Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовлюються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

Про це повідомляє Держлісагентство України. 

«Такі методи запроваджені з метою зменшення шкоди для навколишнього середовища. Кожен громадянин може особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів», - повідомив заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

За його словами, всі охочі можуть купувати ялинки просто у державних лісгоспах, оскільки це вийде дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів.

Читайте також: Новорічні свята у Києві: мерія готує несподіванки

Заступник голови Держлісагентства також зазначив, що вже другий рік поспіль низка лісгоспів, зокрема, в Закарпатській, Житомирській, Волинській та інших областях, активно практикує реалізацію живих ялинок у горщиках. Якщо така ялинка вирощена за всіма технологіями і для неї буде забезпечено належний догляд і умови, то потім родини зможуть висадити її у відкритий грунт. Про всі умови догляду поінформують у лісгоспах, які реалізують ялинки у горщиках.

Для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу, Держлісагентство на сьогодні створило спеціальні плантації новорічних ялинок на площі 5 тис. га, де зростає 18 млн шт. хвойних дерев різних порід віком від 1 до 10 років. Щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом у загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн шт. новорічних ялинок. Створюються також можливості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для новорічних композицій, щоб прикрасити оселю ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Загалом цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати близько 550 тис. шт. новорічних ялинок. Вирощені дерева, заплановані для реалізації, вирубуються під замовлення покупців. Якщо залишаються зрубані нереалізовані новорічні ялинки, тоді їх віддають у дитячі садки, школи, для прикрашання церков на різдвяні свята.

Цінова політика на новорічні ялинки у 2017 році залишається в середньому на рівні минулого року. По Україні середня ціна становить близько 60 грн за погонний метр.

Перевірити легальність походження ялинки можна за допомогою самоклейної етикетки, яка має бути на дереві. Вона містить індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com.

Про факти зловживання або виявленні порушення Держлісагентство просить повідомляти до територіальних органів Національної поліції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-