У Freedom House сказали, що покращило ситуацію зі свободою слова в Україні

У Freedom House сказали, що покращило ситуацію зі свободою слова в Україні

Доповідь
Укрінформ
В Україні останні демократичні здобутки поліпшили ситуацію зі свободою засобів інформації в цілому.

Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні щорічній доповіді «Свобода преси - 2017» міжнародної правозахисної організації Freedom House, яка є в розпорядженні Укрінформу.

"Україна: Останні демократичні здобутки покращили ситуацію зі свободою ЗМІ в цілому, але обмеження, які накладають на російські ЗМІ, та сприяння «патріотичному» телемовленню викликають сумніви щодо зобов'язань уряду підтримувати незалежність ЗМІ", - зазначається в доповіді.

Також відзначається, що «зіткнувшись із контрольованими Кремлем ЗМІ, які поширюють дезінформацію та підривають легітимність української влади, уряд у Києві, як і раніше, продовжує обмежувати доступ до численних російських засобів масової інформації та забороняти в’їзд до країни десяткам російських журналістів».

Разом з тим Дженніфер Данхем, директор з досліджень Свободи преси зазначила, що «Росія маніпулює новинами та соціальними медіа в Євразії і Східній Європі. Зараз ми бачимо, як маніпуляції Росії розповсюджуються на Західну Європу та Сполучені Штати».

У доповіді зазначається, що загалом у світі у 2016 році рівень свободи преси впав до найнижчої позначки за останні 13 років через безпрецедентні загрози, яких зазнають журналісти та мас-медіа в провідних демократичних державах, зокрема США, масові переслідування в авторитарних країнах, а також рух Росії та Китаю в бік посилення їхнього впливу за межами своїх кордонів.

«Жорстокі атаки на журналістику фактів, які ми зараз бачимо, становлять небезпеку для свободи преси в усьому світі» - зазначає Майкл Абрамовіц, президент Freedom House.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-