Проблему ромів не можна вирішувати погромами - Москаль

Проблему ромів не можна вирішувати погромами - Москаль

Укрінформ
Проблему ромів не можна вирішувати погромами. Напад на табори свідчить про те, що країна скочується до екстремізму, як це було в нацистській Німеччині. 

Так голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль прокоментував на своєму сайті напад на закарпатських ромів у Львові, в результаті якого вбито одну людину і поранено чотирьох (усі закарпатці).

“Учорашній напад на ромське поселення на околиці Львова, в результаті якого один ром убитий і ще четверо важко поранені (усі мешканці Закарпаття), свідчить, що країна скочується до екстремізму. А той факт,  що подібні напади на ромські табори відбуваються регулярно і в різних куточках країни, наводить паралелі з нацистською Німеччиною – тоді члени воєнізованих і напівлегальних організацій так само громили ромські поселення і виглядали в очах великої частини суспільства захисниками арійської нації. Різниця між тодішньою Німеччиною й теперішньою Україною в тому, що в нас такі погроми влада не підбурює. Водночас правоохоронні органи бездіють, а певна частина суспільства сприймає ці факти з мовчазною згодою. І це дуже тривожний сигнал!” - акцентував Москаль.

За його словами, на Закарпатті проживає 50 відсотків усіх ромів України.

Читайте також: Напад на табір ромів: Садовий обіцяє притулок постраждалим

“Ми єдині в Україні відзначаємо Міжнародний день ромів на офіційному рівні. Не кажемо, що з ромами немає проблем, але вирішуємо їх шляхом інтеграції ромів у суспільство, а не погромами, побиттям (у тому числі маленьких дітей) чи вбивствами. Якщо ми обрали шлях у Європу, то мусимо вирішувати етнічні питання по-європейськи, у тому числі і з залученням правоохоронних органів, де це необхідно. А ксенофобія – це прямий шлях до ізоляції України",  - вважає чиновник.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-