Суд не погодився заборонити марш "лівих" у Вінниці на 9 Травня

Суд не погодився заборонити марш "лівих" у Вінниці на 9 Травня

1373
Ukrinform
Вінницький окружний адміністративний суд у п’ятницю ввечері відмовив вінницькій міськраді у задоволенні позову про заборону проведення «Союзом лівих сил» у День перемоги над нацизмом зібрання та ходи в рамках акції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

Про це йдеться у постанові Вінницького окружного адміністративного суду, копію якого має Укрінформ.

«Перевіривши юридичну та фактичну обгрунтованість доводів сторін, колегія суддів доходить висновку, що мотивація та доводи, на які посилається позивач, не дають суду підстави для постановлення висновків, які б спростовували доводи відповідача, а відтак, в задоволенні адміністративного позову слід відмовити», - йдеться у документі.

Відповідно до чинного законодавства, вінницька міськрада має можливість упродовж 10 днів оскаржити дане рішення.

Як повідомляло агентство, Вінницька міськрада просила суд обмежити право на проведення заходів «Союзу лівих сил» 9 травня. Відповідно до позовної заяви - «з огляду на соціальне напруження, що на сьогоднішній день панує в суспільстві, та негативні обставини, що виникли внаслідок російської агресії по відношенню до України, а також проведення антитерористичної операції на сході України, під час проведення даної акції передбачаються провокації з боку радикально настроєних груп населення, що призведе до порушень публічного порядку та з великою вірогідністю до масових заворушень».

У документі йшлося, що відповідачі – обласний осередок «Союзу лівих сил» повідомили міськраду про проведення акції з порушенням строків, а співорганізатор ходи - ГО «Вінницьке обласне товариство сприяння розвитку українсько-російських економічних, науково-технічних та культурних зв’язків «Україна-Росія» про намір провести акцію не повідомили владу взагалі.

Як зазначала заступник вінницького міського голови Галина Якубович, міськрада вважає недоцільним проводити у День Перемоги над нацизмом будь-які заходи, крім офіційних, які організовуються міською радою та Вінницькою облдержадміністрацією для вшанування ветеранів та жертв Другої світової війни. Акція під назвою «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», по суті, є калькою на російську пропагандистську акцію «Бессмертный полк», тому влада Вінниці побоюється збурення суспільства та інших можливих негативних наслідків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-