Тупицький щонайменше рік не повернеться до КСУ — Веніславський

Тупицький щонайменше рік не повернеться до КСУ — Веніславський

Укрінформ
Олександр Тупицький, указ щодо скасування призначення якого суддею КСУ Верховний Суд визнав протиправним, не зможе повернутися до Конституційного Суду щонайменше протягом року.

Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив представник Президента у Конституційному Суді, народний депутат із фракції "Слуга народу" Федір Веніславський, передає кореспондент Укрінформу.

"Пан Тупицький щонайменше протягом найближчого календарного року до суду не повернеться. Це означає, що він не повернеться туди ніколи, тому що у Президента є розуміння, яким чином діяти далі в межах Конституції та закону для того, щоб такі одіозні особи, як пан Тупицький, які виносять рішення не лише з порушеннями регламенту і закону про Конституційний Суд, але й на шкоду Українській державі та українському суспільству, точно не були причетними до винесення рішень Конституційного Суду України", - сказав Веніславський.

Читайте також: ОП: Рішення Верховного Суду щодо Тупицького - спроба зірвати судову реформу

Політик зауважив, що рішення Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду щодо визнання незаконним Указу Президента Володимира Зеленського від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного Суду, на даний момент не набрало юридичної сили, тому що закон відводить 30 днів на апеляційне оскарження.

Веніславський нагадав, що Офіс Президента готує апеляційну скаргу на рішення ВС.

"Рішення суду не набрало законної сили, а отже указ Президента залишається чинним, доки не буде рішення апеляційної інстанції. В апеляційній інстанції для такої категорії справ є Велика палата Верховного Суду України. Подивимось, яке рішення ухвалить Верховний Суд з огляду на ті аргументи, що діяльність пана Тупицького дійсно становить реальну загрозу інтересам національної безпеки і державного суверенітету України", - зазначив Веніславський.

Читайте також: Тупицького викликали в Офіс генпрокурора, щоб вручити підозру – адвокат

Він прогнозує, що наприкінці осені або на початку зими ми можемо очікувати рішення Великої палати ВС як апеляційної інстанції.

Коментуючи мотиви ухвалення рішення Касаційним адміністративним судом у складі ВС, він зазначив про багато чинників і складових ухвалення такого рішення.

"Треба розуміти, що на минулому тижні Верховна Рада ухвалила низку законопроєктів, які мають на меті усунути корупційну складову з діяльності судів, судової влади загалом. Звичайно, такому процесу йде шалений супротив як у залі, так і поза залою Верховної Ради України. Ми бачили заяви багатьох політиків про те, що вони будуть оскаржувати в Конституційному Суді законопроєкти про ВРП, про ВККС. Тобто не хочуть, щоб було оновлено судову владу", - сказав Веніславський.

Він додав, що такі політичні сили, як "Опозиційна платформа - за життя" і "Батьківщина", відстоюють необхідність збереження Тупицького на посаді.

"Напевне, ці політичні сили пов'язують саме з паном Тупицьким свої сподівання про те, що КС може вчергове під його керівництвом зруйнувати не лише антикорупційну систему, а й систему, яка стосується вже очищення судової влади", - сказав представник Президента у КСУ.

Читайте також: У Верховному Суді роз'яснили своє рішення за позовом Тупицького

Як повідомлялося, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Судувизнав незаконним Указ Президента Володимира Зеленського від 27 березня поточного року, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі Укрніформу заявив, що на це рішення ВС буде подано апеляцію.

Президент Зеленський29 грудня 2020 року підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС терміном на два місяці. 26 лютого своїм указом Президент продовжив відсторонення Тупицького ще на один місяць.

Тупицький оскаржив у ВС укази про своє відсторонення від посади судді КС.

Читайте також: Веніславський подав до Держбюро розслідувань заяву щодо правопорушень Тупицького

27 березня Президент скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями КСУ. Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовані за результатами аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО.

Звільнені судді оскаржили указ Президента у Верховному Суді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-