
Тупицький подав до суду на Управління держохорони
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький подав до Окружного адмінсуду Києва на Управління державної охорони.
23 січня 2021
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький подав до Окружного адмінсуду Києва на Управління державної охорони.
21 січня 2021
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький написав звернення до президента Володимира Зеленського, у якому просить вплинути на Управління держохорони з тим, щоб воно розблокувало роботу суду.
20 січня 2021
Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки звернувся до Конституційного Суду щодо відповідності обійманій посаді відстороненого указом Президента Володимира Зеленського очільника КСУ Олександра Тупицького.
19 січня 2021
У Конституційному Суді заявляють, що слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) відповідно до чинного законодавства не мають повноважень повідомляти про підозру судді КС.
Відсторонений указом Президента від посади судді Конституційного Суду Голова КСУ Олександр Тупицький у заяві на ім’я генпрокурора Ірини Венедіктової просить - за наявності підстав - у законний спосіб вручити йому підозру, а також звернутися до глави держави щодо скасування указу про його відсторонення.
В Управлінні державної охорони заявили, що не пустивши голову Конституційного Суду Олександра Тупицького в приміщення КСУ, діяли в межах повноважень, передбачених чинним законодавством.
Глава Конституційного Суду України Олександр Тупицький має статус підозрюваного, але імітує, що не отримав підозру і відвідує робоче місце, порушуючи закон.
Працівники Управління держохорони не пускають Голову Конституційного Суду Олександра Тупицького в приміщення Суду.
13 січня 2021
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявляє, що сьогодні після прильоту в Україну в аеропорту йому мають вручити повідомлення про підозру.
12 січня 2021
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявляє, що відпочинок в Об'єднаних Арабських Еміратах на трьох членів його сім'ї коштує 242 тис. грн.
06 січня 2021
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький вилетів в Об’єднані Арабські Емірати.
На зборах суддів Конституційного Суду не йшлося про усунення голови суду Олександра Тупицького, він і далі ходитиме на роботу.
Указ Президента України Володимира Зеленського про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького не призведе до блокування роботи КСУ.
Заява суддів КСУ щодо ситуації, що склалася у зв’язку з виданням Президентом указу «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» від 29 грудня 2020 року, не має жодного юридичного значення.
05 січня 2021
Висновок членів Науково-консультативної ради КСУ щодо питання відсторонення від посади судді Конституційного Суду в кримінальному провадженні має лише рекомендаційний характер.
Збори суддів Конституційного Суду ухвалили заяву щодо ситуації, що склалася у зв’язку з виданням Президентом Указу «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» від 29 грудня 2020 року.
04 січня 2021
На відновлення репутації Конституційного Суду як органу, втраченої внаслідок політичних заяв щодо діяльності суду та голови КС, знадобиться багато часу та зусиль, вважає голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.
31 грудня 2020
Відсторонення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького «зняло» частину запитань, і викликало нові…
30 грудня 2020
Відсторонення Президентом України від посади судді Конституційного Суду у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності відбулося згідно з вимогами чинного законодавства.
Олександр Тупицький наразі не може виконувати обов'язки судді та голови Конституційного суду, а також скликати спеціальне засідання КСУ.
Судді Конституційного Суду 5 січня проведуть збори суддів, на яких розглянуть Указ Президента Володимира Зеленського про відсторонення очільника суду Олександра Тупицького.
У Конституційному суді вважають указ Президента Володимира Зеленського про відсторонення голови суду Олександра Тупицького "юридично нікчемним" і закликали скасувати документ.
29 грудня 2020
У Конституційному Суді прокоментували рішення Президента відсторонити від посади Олександра Тупицького та заявили, що з цього приводу призначать спеціальне пленарне засідання.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.
28 грудня 2020
Наразі немає законних підстав для відсторонення з посади голови Конституційного Суду Олександра Тупицького.
Голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.
Офіс генпрокурора підготував клопотання до Офісу Президента, у якому йдеться про дозвіл на відсторонення від посади голови Конституційного Суду Олександра Тупицького, якому повідомили про підозру.
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький не прийшов до Офісу генпрокурора, куди був викликаний на 9.30 для отримання повідомлення про підозру.
25 грудня 2020
Президент Володимир Зеленський зустрічався із головою Конституційного суду Олександром Тупицьким ще до ухвалення резонансних рішень щодо роботи НАБУ і НАЗК та просив його не порушувати земельне, банківське та мовне питання.
24 грудня 2020
Представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський зазначив, що оприлюднені в ЗМІ плівки щодо Голови КС Олександра Тупицького записані легально та ставлять під сумнів щонайменше його право продовжувати роботу в Конституційному Суді.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький з огляду на отриману повістку підготував низку клопотань до Офісу Генерального прокурора.
11 листопада 2020
У Конституційному суді України заявляють, що Національне агентство з питань запобігання корупції не складало та не вручало протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, щодо голови КС Олександра Тупицького.
07 листопада 2020
Активісти проводять мітинг під будинком голови КСУ Олександра Тупицького у місті Васильків.
Активісти громадських організацій "Автомайдан" і "Центр протидії корупції" влаштували автопробіг до будинку голови Конституційного Суду Олександра Тупицького.
03 листопада 2020
Секретар РНБО Олексій Данілов наголошує, що при ухваленні рішення Конституційний Суд посягнув на норми Конституції України, які гарантують курс країни до ЄС та НАТО.
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявляє про фабрикування кримінальної справи проти нього і не виключає, що у нього знайдуть підроблений російський паспорт.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявив, що не має права коментувати можливі рішення щодо конституційності закону про мову, проте вважає, що «там немає особливих проблем».
Верховна Рада не може розпустити Конституційний Суд законом, оскільки його повноваження розписані у 12 розділі Конституції і для того, щоб перезапустити суд необхідно спочатку внести зміни до Основного Закону.
31 жовтня 2020
КСУ почав розгляд подання щодо незаконного збагачення через тиждень після того, як НАЗК надіслало запит на ім`я його голови Олександра Тупицького з приводу купівлі землі в Криму.
30 жовтня 2020
Група впливових євродепутатів, серед яких є відомі імена членів неформальної «групи друзів України» в Європарламенті, виступили із спільною заявою та висловили глибоке занепокоєння з приводу рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня.
Конституційний Суд готовий переїхати до Харкова, якщо це необхідно буде в рамках державної політики, і жоден суддя не сказав, що піде у відставку в такій ситуації.
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо голови Конституційного Суду за фактами державної зради та незаконного відчуження земельної ділянки на території Криму за законами РФ.
Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький заявив, що готовий виступити у парламенті та на засіданні РНБО.
Влада скористалася підказкою КС про надання постановою Кабміну тимчасового доступу до декларацій чиновників до моменту ухвалення змін до закону про засади протидії корупції.
З Конституційного Суду хочуть створити слухняний, «кнопочний» суд, вважає голова КСУ Олександр Тупицький.
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький давав присягу, а тому без об'єктивних причин на це не збирається йти у відставку на вимоги тієї чи іншої людини.
Кожен громадянин України виступає за боротьбу з корупцією, а Конституційний Суд повинен вивчати архітектуру антикорупційних органів, перевіряти законність ухвалених законодавчих актів та запобігати узурпації влади.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький обурений, що Президент Володимир Зеленський не зустрівся з ним на його прохання у четвер і не запросив на позачергове засідання РНБО.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про зустріч.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявив, що отримав від Державного бюро розслідувань повістку про виклик на допит в якості свідка, але не вважає за потрібне у нинішній ситуацій туди йти.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявляє, що причиною затягування КС розгляду справи про люстрацію є «вибухонебезпечність» цього питання.
Президент Володимир Зеленський мав розмову з головою Конституційного Суду Олександром Тупицьким після ухвалення судом рішень, що загрожують національній безпеці.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький вважає, що Артем Ситник як директор Національного антикорупційного бюро став заручником ситуації, бо його призначили у неконституційний спосіб.
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький вважає, що у президентському законопроєкті "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" є ознаки конституційного перевороту в Україні.
Конституційний Суд України можна реформувати, але в конституційний спосіб.
Рішення у справах, що стосуються антикорупційних органів України, і які перебувають у КС, будуть такі, щоб антикорупційна система зберігалася.
Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький не почув від послів "Великої сімки", що вони не поважають рішення КС.