Конституційний Суд

26 лютого 2021

25 лютого 2021


Конституційний суд взявся за «карантинну» постанову уряду

Велика палата Конституційного суду розпочала розгляд подання 48 народних депутатів щодо оскарження норм урядової постанови від 22 липня 2020 року № 641, які передбачають обмеження у наданні медичної допомоги на період карантину.

24 лютого 2021


КСУ відкрив справу про конституційність виборів у Раду за пропорційною системою - Совгиря

Конституційний Суд відкрив провадження за поданням групи народних депутатів щодо конституційності положень Виборчого кодексу в частині проведення виборів народних депутатів виключно за пропорційною системою.


Політична криза в Молдові: Санду бачить єдиний вихід у дострокових виборах

Президент Молдови Мая Санду прокоментувала рішення Конституційного суду визнати неконституційним її указ про повторне висунення Наталії Гаврилиці у прем'єр-міністри, заявивши, що бачить виходом з кризи проведення дострокових виборів або референдуму.

18 лютого 2021


Звіт Венедіктової, «інвестняні», євробляхи: що сьогодні розгляне Рада

Верховна Рада на пленарному засіданні 18 лютого планує розглянути президентський законопроєкт №3761 «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями», а також заслухає звіт Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

12 лютого 2021

08 лютого 2021


У КСУ заявляють, що суд ще не розглядав позову Тупицького до УДО по суті

Окружний адміністративний суд Києва 8 лютого відмовив Голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому у забезпеченні позову до Управління держохорони, проте розгляду позову по суті ще не було.


Голова НАЗК склав два протоколи на Тупицького

Голова НАЗК Олександр Новіков склав два адмінпротоколи щодо колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького через незадекларовану ділянку в Криму та через конфлікт інтересів.


На Банковій прокоментували рішення суду про недопуск Тупицького в КСУ

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що голова Конституційного суду Олександр Тупицький не зміг обгрунтувати некоректність його недопуску в будівлю КС через його відсторонення від посади і вдається до публічної дискредитації державних інституцій.


Суд відмовив Тупицькому, який просив заборонити УДО не пускати його на роботу

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив Олександру Тупицькому в задоволенні заяви про забезпечення позову, в якій він просив заборонити Управлінню державної охорони перешкоджати йому виконувати повноваження голови Конституційного Суду України.

05 лютого 2021


У КСУ заявляють, що Тупицький працює дистанційно

У зв’язку з тим, що співробітники Управління держохорони не пускають голову Конституційного Суду Олександра Тупицького на робоче місце у приміщення суду, він виконує службові обов’язки в режимі дистанційної роботи.

04 лютого 2021

03 лютого 2021

02 лютого 2021


Понад 10 тисяч чиновників уникли покарання за неподання декларацій – НАЗК

Понад 10 тисяч чиновників уникли відповідальності через рішення КСУ від 27 вересня 2020 року попри закон, який відновив кримінальну відповідальність за умисне неподання декларації та умисне декларування недостовірних відомостей.


Тупицький проти УДО: суд призначив дату засідання

Окружний адмінсуд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Олександра Тупицького до Управління державної охорони України щодо недопуску його до виконання повноважень голови Конституційного суду та призначив підготовче засідання на 24 лютого 2021 року.

01 лютого 2021


Глава НАЗК склав протоколи на трьох суддів КСУ

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протоколи про адміністративне правопорушення щодо суддів КСУ Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка та два протоколи стосовно судді КСУ Ірини Завгородньої.


Медреформа під час пандемії: КСУ взявся за подання Денісової

Конституційний Суд України відкрив конституційне провадження у справі за поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової щодо окремих положень законів, що стосуються сфери охорони здоров'я та подолання пандемії COVID-19.

28 січня 2021

27 січня 2021


Тупицький звернувся до Разумкова щодо блокування держохороною роботи КСУ

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький написав звернення до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, у якому просить розглянути питання блокування Управлінням держохорони роботи суду.

21 січня 2021


Тупицький просить Президента вплинути на держохорону, яка не пускає його на роботу

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький написав звернення до президента Володимира Зеленського, у якому просить вплинути на Управління держохорони з тим, щоб воно розблокувало роботу суду.

20 січня 2021


Комітет Ради звернувся до КСУ щодо відповідності Тупицького займаній посаді

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки звернувся до Конституційного Суду щодо відповідності обійманій посаді відстороненого указом Президента Володимира Зеленського очільника КСУ Олександра Тупицького.


Конституційний суд відкрив провадження щодо призначення 6 членів НКРЕКП

Конституційний Суд України відкрив провадження у справі за поданням щодо конституційності призначення окремих членів Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

19 січня 2021

15 січня 2021

14 січня 2021


Раді рекомендують направити до Венеційської комісії законопроєкт про конституційну процедуру

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендує парламенту включити до порядку денного, а Голові ВР Дмитру Разумкову - направити до Венеційської комісії для отримання висновку проєкт закону №4533 «Про конституційну процедуру».

13 січня 2021

12 січня 2021

06 січня 2021


Денісова просить КСУ розібратися, чи можлива медреформа під час пандемії

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Конституційного Суду з поданням щодо окремих положень законів, що стосуються сфери охорони здоров'я та подолання пандемії COVID-19.


Заява суддів КСУ не має жодного юридичного значення – Веніславський

Заява суддів КСУ щодо ситуації, що склалася у зв’язку з виданням Президентом указу «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» від 29 грудня 2020 року, не має жодного юридичного значення.

05 січня 2021


Представниця Ради в КСУ розкритикувала аргументи суддів щодо відсторонення Тупицького

Висновок членів Науково-консультативної ради КСУ щодо питання відсторонення від посади судді Конституційного Суду в кримінальному провадженні має лише рекомендаційний характер.

04 січня 2021


На відновлення репутації КСУ треба буде багато часу - голова ВРП

На відновлення репутації Конституційного Суду як органу, втраченої внаслідок політичних заяв щодо діяльності суду та голови КС, знадобиться багато часу та зусиль, вважає голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

31 грудня 2020


Набрав чинності закон про протоколи НАЗК на суддів-корупціонерів

Набрав чинності закон, яким визначено особливості здійснення повноважень Національним агентством з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду, зокрема, щодо складання протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.

30 грудня 2020

29 грудня 2020

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-