Конституційний Суд

14 травня 2021

13 травня 2021


Конституційний Суд 3 червня візьметься за земельну реформу

Конституційний Суд 3 червня розглядатиме справу за конституційними поданнями народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення“.

12 травня 2021

11 травня 2021


КСУ почав розгляд конституційності указу Президента про відсторонення Тупицького

Конституційний Суд України (КСУ) почав розгляд питання щодо відкриття провадження про конституційність указу Президента Володимира Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді КСУ.

30 квітня 2021

29 квітня 2021


Звільнився директор Електроважмашу

Директор харківського державного підприємства "Електроважмаш" Дмитро Костюк, поновлення якого на цій посаді скасував Конституційний суд, звільнився.

26 квітня 2021


Конституційна криза в Молдові: прихильники Санду вимагають розпустити парламент

У молдовській столиці близько 500 прихильників партії «Дія і солідарність», яку раніше очолювала чинна президентка Мая Санду, на акції протесту перед Конституційним судом країни вимагають не допустити підриву конституційного ладу країни.

24 квітня 2021


Атака на конституційний лад: ЄС обурений діями парламенту Молдови

Високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав ухвалене вчора рішення парламенту Молдови, яким ставиться під сумнів компетенція суддів Конституційного Суду країни та його рішення щодо умов розпуску парламенту, атакою на конституційний лад в країні.

23 квітня 2021

21 квітня 2021

20 квітня 2021


Скасовані вироки і закриті справи: Новіков розповів про наслідки кризи, яку «запустив» КСУ

Голова Національного Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявляє, що наслідки рішення Конституційного Суду про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування підривають довіру суспільства до ефективності судової системи та верховенства права.

19 квітня 2021

16 квітня 2021

15 квітня 2021


Рада планує зберегти чинний кворум суддів у КСУ

Верховна Рада України на позачерговому засіданні ухвалила в повторному першому читанні законопроєкт № 4533 "Про конституційну процедуру" після отримання висновку щодо нього у Венеційській комісії.

14 квітня 2021

13 квітня 2021


Верховний Суд взявся за позов Тупицького, який оскаржує відсторонення з КСУ

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розпочав розгляд позову Олександра Тупицького щодо оскарження Указу Президента від 26 лютого про його відсторонення з посади судді Конституційного Суду.


Двох суддів КСУ виправдали у справі про конфлікт інтересів

Голосіївський районний суд міста Києва виправдав суддів Конституційного суду Ігоря Сліденка та Ірину Завгородню у справі за адміністративними протоколами Національного агентства з питань запобігання корупції щодо порушення законодавства про запобігання конфлікту інтересів.

12 квітня 2021


Спецзасідання КСУ про звільнення Тупицького і Касмініна не відбулося – джерело

У Конституційному Суді не відбулося спеціальне пленарне засідання щодо розгляду Указу Президента Володимира Зеленського про звільнення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна з посад суддів КСУ.


Тупицького не пустили в КСУ на спецзасідання, яке він скликав

Працівники Державної охорони не пустили Олександра Тупицького у приміщення Конституційного Суду на спеціальне пленарне засідання, яке він скликав у зв’язку з Указом Президента про його звільнення з посади судді.

09 квітня 2021


Призначення суддів КСУ: Совгиря назвала ризики включення іноземних прокурорів до конкурсної комісії

Якщо роль міжнародних експертів у призначенні суддів Конституційного Суду буде визначена законодавством вирішальною, то такий закон може бути визнано неконституційним.

08 квітня 2021


Звільнення Тупицького: представник Президента в КСУ прокоментував подання Батьківщини та «ЄС»

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський прокоментував рішення фракцій Батьківщина та Євросолідарність оскаржити указ Володимира Зеленського про скасування указів президента-втікача Віктора Януковича про призначення суддями КСУ Тупицького і Касмініна.


КСУ визнав неконституційним зменшення пенсій для чорнобильців

Конституційний Суд України визнав неконституційною норму закону, якою Верховна Рада уповноважила уряд визначати мінімальні розміри пенсії за інвалідністю громадянам України, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

06 квітня 2021

01 квітня 2021

31 березня 2021

30 березня 2021


Визначити конституційність указу Президента щодо Тупицького може лише КСУ – Разумков

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков наголошує, що лише Конституційний суд може визначити, чи відповідає Основному закону указ Президента про скасування указу про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду.

29 березня 2021

28 березня 2021

27 березня 2021


Тупицький і Касмінін втратили статус судді і довічне забезпечення – Веніславський

Судді Конституційного Суду Олександр Тупицький і Олександр Касмінін після скасування Президентом Володимиром Зеленським указів про їхнє призначення втратили всі свої повноваження, а також право на довічне забезпечення.

24 березня 2021


Конституційний Суд відмовився розглядати справу про призначення Шкарлета

Конституційний Суд відмовився відкривати конституційне провадження у справі за поданням народних депутатів щодо оскарження постанови Верховної Ради про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

23 березня 2021


Венеційська комісія підтримує залучення міжнародних фахівців до відбору суддів КСУ – експерт

Венеційська комісія у своїх висновках про конституційну процедуру особливо вказала на необхідність допуску міжнародних експертів до процесу призначення суддів Конституційного Суду України.

22 березня 2021


Реформа Конституційного суду: Венеційська комісія прокоментувала законопроєкт

Венеційська комісія позитивно оцінює положення проєкту закону України про конституційну процедуру, що має забезпечити прогрес у процесі реформування Конституційного Суду та відновлення довіри до конституційного судочинства в Україні.

19 березня 2021


Призначення директорів НАБУ і ДБР: Конституційний суд отримав звернення Ради

До Конституційного Суду надійшло звернення Верховної Ради про надання висновку щодо конституційності законопроєкту, яким пропонується внести зміни до Конституції в частині призначення директорів Державного бюро розслідування і Національного антикорупційного бюро України.

18 березня 2021


ДБР має надати інформацію про недопуск Тупицького до Конституційного Суду - ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив витребувати у Державного бюро розслідувань інформацію щодо недопуску Олександра Тупицького до будівлі та на територію Конституційного Суду України.

17 березня 2021


Тупицького не пустили на спецзасідання — КСУ

Відстороненого голову Конституційного Суду Олександра Тупицького не пустили до будівлі суду, через що не відбулося спецзасідання з розгляду питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.


Судді КСУ перенесли спецзасідання щодо Тупицького і Головатого

Судді Конституційного Суду перенесли спеціальні пленарні засідання, на яких мали розглянути питання притягнення до дисциплінарної відповідальності голови КС Олександра Тупицького і його заступника Сергія Головатого.

16 березня 2021


КСУ розгляне дисциплінарні справи щодо Тупицького і Головатого

Велика палата Конституційного суду під час засідання у середу, 17 березня, розгляне дві дисциплінарні справи — одну відносно голови суду Олександра Тупицького, а іншу — відносно заступника голови Сергія Головатого.


Конституційний Суд у середу заслухає матеріали слідства у справі Тупицького

Конституційний суд у середу 17 березня проведе спеціальне пленарне засідання щодо розгляду матеріалів, на підставі яких було відкрито кримінальне провадження щодо голови КСУ Олександра Тупицького.


Рада направила до КСУ законопроєкт щодо НАБУ та Держбюро розслідувань

Верховна Рада включила до порядку денного сесії і направила на висновок КСУ проєкт закону "Про внесення змін до статей 85 та 106 Конституції України (щодо порядку призначення на посади та звільнення з посад директора Національного антикорупційного бюро України і директора Державного бюро розслідувань)".

15 березня 2021


Звільнення глав НАБУ та Держбюро розслідувань: Рада цього тижня звернеться до КСУ

Верховна Рада на поточному пленарному тижні планує спрямувати до Конституційного Суду для надання висновку законопроєкт № 5133, яким передбачається згода парламенту на призначення та звільнення керівників названих структур.

12 березня 2021

11 березня 2021


КСУ перейшов до закритого розгляду справи щодо конституційності закону про тергромади

Конституційний Суд перейшов до закритої частини розгляду справи для ухвалення рішення у справі щодо конституційності ​Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-