Зеленський хоче проводити деолігархізацію «широким фронтом» – Устенко

Зеленський хоче проводити деолігархізацію «широким фронтом» – Устенко

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський має на меті проводити деолігархізацію «широким фронтом», діючи в багатьох напрямках.

Як передає Укрінформ з посиланням на сайт глави держави, про це заявив радник Президента з питань економіки Олег Устенко в ефірі Радіо НВ.

За його словами, Президент розпочав процес деоліграхізації в країні, спрямований не на боротьбу з окремими представниками великого бізнесу, а на зміну системи, зменшення бар’єрів для ведення бізнесу і встановлення єдиних для всіх правил гри.

«Якби економічна ситуація в Україні не консервувалася у 90-х роках, ми могли б мати за результатами минулого року ВВП на рівні 400 мільярдів доларів. За фактом ми маємо трохи більше 160 мільярдів доларів», – зазначив Устенко.

Читайте також: Зеленський почав «хрестовий похід» проти олігархів – FT

За його словами, вузька група зацікавлених осіб, здебільшого це олігархи, багато років намагається консервувати ситуацію в країні, розвиваючи власний бізнес, але створюючи бар’єри для входження у бізнес для інших.

«Заради цього вони використовують політичні зв’язки, медіаресурс, щоб блокувати розвиток ситуації. Виходить, що захист прав власності – те, чого хоче бізнес – нормальна судова система, ефективна боротьба з корупцією, конкуренція, демонополізація економіки, зменшення бар’єрів для ведення бізнесу, – блокує якраз ця група», – сказав радник Президента.

Читайте також: Устенко: Деолігархізація економіки є пріоритетним завданням Президента та уряду

Тому, за його словами, процес деолігархізації неминучий.

Водночас Устенко наголосив, що йдеться не про прізвище конкретного олігарха, а про зміну закритої системи, яка формувалася в Україні протягом останніх десятиліть.

«Якщо ти будеш боротися проти конкретної особистості, не змінюючи умови ведення бізнесу, умови для конкуренції, розвитку економіки, доступу до кредитного ресурсу, не полегшуючи умови для захисту бізнесу, не покращуючи судову систему, ти наткнешся на ті ж граблі», – зауважив він.

Устенко повідомив, що Президент має на меті проводити деолігархізацію «широким фронтом», діючи в багатьох напрямках.

Читайте також: Зараз в Україні олігархічна система, потрібна конкуренція лідерства – Волкер

«Перш за все це те, про що говорять інвестори, коли вирішують, чи інвестувати в Україну. Вони говорять про проблему, пов’язану із захистом прав власності. Коли ти не можеш захистити власність, ти не зможеш рухати економіку вперед і забезпечувати 5% економічного зростання, без яких боротьба з бідністю буде неефективною», – сказав радник глави держави.

Серед першочергових заходів він також назвав амністію капіталу, проведення судової реформи, відновлення повноцінної роботи антикорупційної інфраструктури, демонополізацію економіки та розвиток конкуренції.

«Ненормально, коли сектори економіки контролюються великими олігархічними групами. Тут мають бути зрушення, і це ще одна з битв, яку веде влада для того, щоб домогтися деолігархізації економіки», – зауважив Устенко.

Читайте також: Запит суспільства на деолігархізацію дуже високий - політолог

Він нагадав, що Президент у нещодавньому відеозверненні неодноразово акцентував увагу на необхідності боротьби з олігархами, і почалася ця боротьба зі сфери надрокористування.

«У Президента Зеленського є чітка воля рухатися у напрямі боротьби з олігархатом», – переконаний Устенко.

Як повідомлялося, 19 лютого РНБО застосувала санкції проти 19 юридичних осіб та восьми фізичних осіб. У списку є народний депутат Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що санкції щодо подружжя запроваджені за статтею «фінансування тероризму».

5 березня держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про санкції Сполучених Штатів щодо Ігоря Коломойського. Бізнесмену, його дружині та дітям заборонено в'їзд у США.

12 березня Президент Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, що Україна підтримує рішення США щодо санкцій проти колишніх власників ПриватБанку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-