«Додай енергії твоєму бізнесу»: завдяки програмі МСП можуть отримати кредити за ставкою від 0%

«Додай енергії твоєму бізнесу»: завдяки програмі МСП можуть отримати кредити за ставкою від 0%

Фото
Укрінформ
Державна програма «Додай енергії твоєму бізнесу» у поєднанні з іншими програмами дозволяє малому та середньому підприємництву отримувати кредити за ставкою від 0%.

Про це на пресконференції в Укрінформі «Енергоефективність: готові рішення та доступне фінансування для розвитку бізнесу» сказав заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

За його словами, український малий та середній бізнес може отримати позику за ставкою від 0%, якщо поєднуватиме програму кредитування заходів з енергоефективності з можливостями інших державних та банківських програм.

«Для України в умовах війни надзвичайно важливе збереження фінансової стабільності та стимулювання економічного зростання. Тому Мінфін продовжує розвивати програми для зростання бізнесу та залучати до цього допомогу міжнародних партнерів. Однією з таких програм є «Додай енергії твоєму бізнесу», яка в поєднанні з іншими програмами, передусім «Доступні кредити 5-7-9-%», дозволяє отримати пільгове кредитування навіть за нульовою ставкою”, - сказав Драганчук.

Саме розвиток енергоефективності та енерговідновлення виробничих процесів, за його словами, допоможе посилити конкурентоспроможність в умовах повномасштабної агресії Росії.

Драганчук нагадав, що програма фінансується за рахунок позики уряду Німеччини на 7 млн євро, наданої Міністерству фінансів України через Німецький банк розвитку KfW, і за фінансової підтримки Євросоюзу.

Уповноваженими банками програми є Укргазбанк та Банк "Львів".

За словами голови представництва KfW в Україні та Молдові Лоренца Гесснера, для України енергоефективність є важливим елементом стійкості до кризових ситуацій, інструментом збереження незалежності.

«Одна з програм KfW – «Додай енергії твоєму бізнесу» - зосереджена на енергоефективності. У нас в Німеччині підприємці добре розуміють, що енергоефективність дорівнює вигоді”, - наголосив Гесснер.

Він пояснив, що енергоефективність - це, по-перше, економія завдяки меншому споживанню енергоресурсів; по-друге, це можливість продавати самостійно вироблену чисту (зелену) електроенергію у загальні мережі. По-третє, це велике благо для суспільства - завдяки енергоефективності планета споживає менше палива, що зменшує забруднення довкілля та запобігає несприятливим змінам клімату. Четверта перевага - можливість виробляти екологічно чисту продукцію, яку радо прийматимуть на спільному європейському ринку.

Читайте також: В Україні набирає обертів програма для підприємців «Додай енергії твоєму бізнесу»

Як повідомлялося, програму з підтримки фінансування енергоефективних інвестицій МСП розроблено в межах проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор». Фінансування можна залучати для придбання енергоефективних технологій або технологій з використанням відновлюваних джерел енергії; ремонт, відновлення чи реконструкцію приміщень підприємств; поповнення обігових коштів. Максимальна сума кредиту - до 500 тис. євро (в еквіваленті). Термін кредитування — до 5 років для позик на інвестиційні цілі (основні засоби).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-