Смілянський каже, що можна зробити доставку пенсій безкоштовною за 5 років

Смілянський каже, що можна зробити доставку пенсій безкоштовною за 5 років

Укрінформ
ПАТ "Укрпошта" зможе скоротити витрати Пенсійного фонду на доставку пенсій до нуля за п'ять років, якщо Верховна Рада ухвалить законопроект про надання дозволу компанії займатися фінансовими послугами.

Про це заявив генеральний директор компанії Ігор Смілянський на прес-конференції в Києві 1 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми не просимо субсидій. Було питання з боку уряду, чи ми можемо працювати краще... Ми надали конкретні пропозиції, що треба зробити, щоб Укрпошта працювала краще і фінансові результати були кращі. Перш за все, це законопроект №6601, який би дав Укрпошті право надавати фінансові послуги", - сказав він.

За його словами, ухвалення Верховною Радою законопроекту №6601 може вирішити питання про тариф на доставку пенсій.

"У цьому випадку ми готові скоротити витрати Пенсійного фонду на доставку пенсій до нуля за п'ять років", - заявив Смілянський.

Також Смілянський просить надати можливість Укрпошті працювати з приватними поштовими операторами, продавати майно, яке не потрібне компанії та сприяти залученню іноземних інвестицій через надання державних гарантій.

Проект Закону №6601 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку" зареєстрований у Верховній Раді групою народних депутатів 21 червня 2017 року.

Як повідомляв Укрінформ, Укрпошта за три квартали 2018 року збільшила чистий дохід за основними напрямками діяльності на понад 1 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року, або на 27,6%. Загалом показник склав майже 4,8 млрд грн. Незважаючи на збільшення доходів, фінансовий результат компанії за 9 місяців поточного року є збитковим у розмірі 514,1 млн грн. Основною причиною збитків у сумі понад 1 млрд грн є надання Пенсійному фонду України послуги доставки пенсій за тарифом 2004 року, що покриває лише 60% її собівартості. Смілянський заявляв, що небажання Пенсійного фонду України переглядати тариф, який не змінювався з 2004 року, може залишити 4,5 млн пенсіонерів у селах без доставки пенсії.

Читайте також: Тарифи на доставку пенсій: в Укрпошті назвали бажані цифри

Заступник директора департаменту Пенсійного фонду України Лілія Пухлій зазначила, що тариф на оплату послуг за доставку та виплату пенсій становить 0,79% суми пенсійних виплат у містах та 1,56% - у сільській місцевості. Пухлій також повідомила, що розмір оплати за послуги зростає пропорційно до розміру пенсійних виплат одержувачам через Укрпошту. Вона додала, що підвищення тарифу на доставку пенсій, яке вимагає Укрпошта, не передбачено в бюджеті Пенсійного фонду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-