Друковані видання з фондів Книжкової палати переведуть у "цифру"

Друковані видання з фондів Книжкової палати переведуть у "цифру"

596
Ukrinform
Державна наукова установа "Книжкова палата імені Івана Федорова" за допомогою "Архівних Інформаційних Систем" переведе в цифровий формат друковані виданя, що зберігаються у її фондах.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

"У Книжковій палаті зберігається близько 1,2 млн книжок, які були надруковані на теренах України з 1917 року і до сьогодні, а також близько 11 млн примірників газет. Наразі викликає занепокоєння критичний стан газет 1917-1930 років. Адже зберігаються вказані видання в єдиному примірнику і вони викликають найбільшу зацікавленість з боку різних наукових установ", - ідеться в повідомленні. 

Питання переведення друкованих видань на цифрові носії постало вже давно. Проте брак коштів не дозволив досі реалізувати такий масштабний проект. Приватне підприємство "Архівні Інформаційні Системи" працює з 2011 року з установами України та іншими країнами світу. Воно має сучасне обладнання, тому приблизно 400 тис. комплектів газет можна оцифрувати за рік. Враховуючи обсяги фонду, цей процес відбуватиметься 22-23 роки. 

Читайте також: Реймське євангеліє "повернуть" в Україну - готують видання факсимільної копії

Окрім того, співпраця з підприємством дозволить розпочати проект національно-культурної програми "Пам'ять України", який стане єдиним глобальним національним електронним ресурсом, що представляє минуле і сьогодення нашої країни. Подібні проекти існують в багатьох країнах: Великій Британії, США, Нідерландах.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>