Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків

Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну служби під час воєнного стану.

Про це йдеться в картці проєкту "Про внесення змін до глави ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо строків строкової військової служби" (№11035) на сайті парламенту, передає Укрінформ.

Закон встановлює, що під час проведення загальної мобілізації і дії правового режиму воєнного стану строковики, термін військової служби яких закінчився під час воєнного стану та службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються в запас у строки, визначені указом Президента.

Передбачається, що такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.

Читайте також: Законопроєкт про мобілізацію можуть ухвалити наприкінці лютого або на початку березня - депутати

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила цей закон 23 лютого.

В Україні з 24 лютого 2022 року дії правовий режим воєнного стану. Призов на військову службу відбувається за мобілізацією. Нові призови на строкову службу не проводяться, оскільки заборонені законодавством. Однак донині на службі залишаються строковики, призвані до воєнного стану. Військові строкової служби мають можливість переходити на службу за мобілізацією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-