Східне партнерство

13 січня 2022


Міністри закордонних справ ЄС у Бресті говоритимуть про Україну та Стратегічний компас

Міністри закордонних справ Євросоюзу проведуть сьогодні неформальну зустріч у французькому Бресті для обговорення найважливіших питань зовнішньої політики, включаючи безпекову ситуацію навколо України, перспективи програми Східного партнерства та положення майбутнього Стратегічного компасу ЄС.

20 грудня 2021

16 грудня 2021


НАТО не піде на жодні компроміси щодо права держав на вступ – Столтенберг

Політика відкритих дверей НАТО визначається статтею 10 основоположного Вашингтонського договору НАТО, тож Альянс не допускає жодних компромісів у праві європейських держав прагнути до членства.


Стефанішина розповіла, куди підуть кошти для флагманських ініціатив Східного партнерства

Віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина назвала сфери, в які спрямують фінансування у межах флагманських ініціатив Східного партнерства.

15 грудня 2021


Європа розглядає п’ять шляхів відповіді на агресію РФ, Україна має лише один — Зеленський

Європейські партнери розглядають п’ять можливих варіантів реагування у разі ескалації ситуації Російською Федерацією проти України, однак Україна має лише один шлях і вже продемонструвала його 2014 року, коли почала захищати свою територію.

13 грудня 2021


ЄС запустив проєкт на €35 мільйонів для підтримки вакцинації в країнах Східного партнерства

Європейська Комісія та Польща започаткували ініціативу зі спрощення доставки вакцин країнам Східного Партнерства на суму 35 мільйонів євро, що передбачає компенсацію витрат на доставку вакцин та їх вартість для залучених європейських країн.

30 листопада 2021

26 листопада 2021


Східне партнерство треба адаптувати до сьогоднішніх реалій – посол Ченцов

Україна розглядає участь у Східному партнерстві як важливу ініціативу, що має бути адаптована до вимог сьогодення з урахуванням рівня амбіцій учасників та цілей, які вони прагнуть досягнути у відносинах з ЄС.

15 листопада 2021

09 листопада 2021

22 жовтня 2021

19 жовтня 2021


Глава МЗС Латвії розповів про міжнародні дії на підтримку України

Латвійський міністр закордонних справ Едгар Рінкевичс розповів про всебічну підтримку України з боку міжнародних партнерів, зокрема, до саміту Східного партнерства, який відбудеться 15 грудня в Брюсселі, готується спеціальний пакет документів.

18 жовтня 2021


Боррель назвав теми для наступного саміту Східного партнерства

Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив про те, що підготовка до наступного саміту Східного партнерства відбувається «у важкому геополітичному контексті», та наголосив, що головними темами для обговорення у грудні мають стати дотримання базових цінностей та свобод, довгострокове економічне відродження та координація зусиль у боротьбі з пандемією COVID-19.

16 вересня 2021

15 вересня 2021


Поширення демократії серед країн-партнерів на Сході відповідає інтересам ЄС – Боррель

Одним із ключових напрямків зовнішньої політики ЄС залишається розвиток демократії у сусідніх країнах, зокрема, у регіоні Східного партнерства, що відповідає життєвим інтересам самого Євросоюзу, особливо в контексті автократичних впливів таких країн, як Росія.

09 вересня 2021


Джапарова сказала, чого очікує Україна від саміту Східного партнерства

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова поінформувала директора Естонського центру Східного партнерства Герта Антсу про чергову хвилю затримань у тимчасово окупованому Росією Криму.

10 серпня 2021


ЄС дає додаткові €35 мільйонів на прискорення COVID-вакцинації у країнах Східного партнерства

Європейська комісія збільшила свій пакет допомоги з 40 до 75 млн євро для прискорення кампаній з вакцинації віл COVID-19 у шести країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.

26 липня 2021

21 липня 2021

19 липня 2021


ЄС вже передав країнам Східного Партнерства п'ять мільйонів доз COVID-вакцини

Співробітництво між ЄС і країнами "Східного Партнерства" є яскравим прикладом того, що глобальну пандемію COVID-19 можливо подолати лише спільними зусиллями – для боротьби з цією інфекцією ЄС вже поставив або передав країнам-партнерам понад 5 мільйонів доз вакцини.


Шарль Мішель: ЄС буде надійним партнером для «Асоційованого тріо»

Євросоюз був і залишатиметься надійним партнером для країн Асоційованого тріо - України, Грузії й Молдови, як і для всіх країн-членів Східного партнерства, та надаватиме їм підтримку у здійсненні реформ та подальшому зближенні з ЄС.


ЄС на саміті в грудні має показати бачення відносин з Україною, Грузією і Молдовою – Зеленський

Президент Володимир Зеленський вважає, що Європейський Союз на грудневому саміті Східного партнерства має показати чітке бачення відносин з найближчими партнерами – Україною, Грузією і Молдовою.

07 липня 2021

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-