Східне партнерство

16 лютого 2021


НАТО зміцнюватиме спроможності країн-партнерів – Столтенберг

Північноатлантичний Альянс має відпрацювати більш глобальний підхід до викликів, які постають перед союзниками останнім часом, і в цьому контексті продовжувати надавати допомогу країнам-партнерам у тренуванні військ та у розвитку оборонних спроможностей.

06 лютого 2021


Польща і Литва хочуть оновити програму «Східного партнерства»

Президенти Польщі та Литви Анджей Дуда і Гітанас Науседа у телефонній розмові в п’ятницю наголосили на підтримці територіальної цілісності України, а також задекларували необхідність ухвалення нової програми дій для проєкту "Східне партнерство".

02 лютого 2021


Східне партнерство: Україна, Грузія і Молдова висловили ЄС своє бачення розвитку

Міністри закордонних справ України, Грузії та Молдови направили високому представнику Європейського Союзу, віцепрезиденту Єврокомісії Жозепу Боррелю, комісару ЄС з питань сусідства і розширення Оліверу Варгеї та главам МЗС держав-членів ЄС листа про спільне стратегічне бачення розвитку Східного партнерства.

12 січня 2021


Зеленський вважає, що ЄС має сприяти постачанню вакцин у країни «Східного партнерства»

Президент Володимир Зеленський наполягає, що Європейський Союз має приділяти підвищену увагу країнам ініціативи «Східне партнерство» у питаннях спільних закупівель та постачання вакцин проти COVID-19.

06 січня 2021


Єврокомісію просять допомогти Україні з COVID-вакцинами

Єврокомісія у середу вранці отримала лист від 13 країн ЄС із проханням прискорити надання допомоги у боротьбі з пандемією COVID-19 для країн "Східного партнерства" – Україні, Грузії, Молдові, Вірменії, Азербайджану і Білорусі.

05 січня 2021

22 грудня 2020

16 грудня 2020

27 листопада 2020

17 листопада 2020

20 жовтня 2020

08 жовтня 2020

26 вересня 2020

24 серпня 2020

25 липня 2020


"20 досягнень до 2020 року": Україна розраховує на угоду про Спільний авіапростір з ЄС

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі з Високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем під час робочого візиту до Брюсселя 23 липня зазначив, що необхідно знайти можливість підписати Угоду про спільний авіаційний простір.

21 липня 2020

20 червня 2020


ЄС засудив анексію Росією територій кількох країн Східного партнерства

ЄС засуджує дестабілізацію, інтервенцію, окупацію та анексію територій кількох країн Східного партнерства Російською федерацією та закликає до негайного виведення іноземних військ з усіх окупованих територій.


Європарламент затвердив доповідь щодо принципів розвитку Східного партнерства

Європарламент під час пленарного засідання у Брюсселі 19 червня затвердив доповідь литовського депутата Пятраса Ауштрявічуса, яка містить рекомендації Єврокомісії та Європейській Раді в контексті розвитку Східного партнерства.

18 червня 2020


Президент: Учасники Східного партнерства мають зосередитися на виході з коронакризи

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що ЄС та учасники Східного партнерства мають зосередитися на відновленні ділових контактів та виведенні економіки з кризи після COVID-19.


Зеленський виступить на відеосаміті Східного партнерства

Президент України Володимир Зеленський на відеосаміті Східного партнерства у четвер, 18 червня, торкнеться питання координації зусиль при реагуванні на пандемію COVID-19, а також перспективи членства України в Європейському Союзі.

17 червня 2020


Україна розраховує, що саміт Східного партнерства пройде на початку 2021 року

Україна розраховує, що відеоконференція за участю лідерів країн ЄС та країн Східного партнерства, яка відбудеться 18 червня, дозволить розвинути як співпрацю між партнерами і ЄС, так і горизонтальні зв’язки між країнами. Водночас Україна очікує проведення невіртуального саміту Східного партнерства на початку 2021 року.

12 червня 2020


Зеленський пропонує ключову тему для відеозустрічі Східне партнерство-ЄС

Президент Володимир Зеленський пропонує однією з ключових тем майбутньої відеконфренції лідерів країн Східного партнерства та Євросоюзу поставити питання посилення координації між ЄС та країнами-партнерами у подоланні глобальних криз.


Глави МЗС ЄС і Східного партнерства підготували ґрунт для майбутнього саміту

Міністри закордонних справ країн ЄС та країн-учасниць програми "Східне партнерство" на віртуальній зустрічі підготували ґрунт для майбутньої зустрічі лідерів, яка має відбутися 18 червня у режимі телеконференції.

10 червня 2020

29 травня 2020

22 травня 2020

19 травня 2020


ЄС ще не визначився із часом і форматом саміту Східного партнерства - єврокомісар

Європейський Союз продовжує роботу із визначення часу й формату проведення наступного саміту Східного партнерства, який має не лише зафіксувати досягнуті результати, але й надати потужний імпульс для подальшого розвитку співпраці між ЄС і країнами регіону.

14 травня 2020


ЄС має дати Східному партнерству надію повторити успішний шлях Західних Балкан – євродепутат

ЄС щойно провів успішний Балканський саміт, на якому чітко окреслив європейські перспективи Західних Балкан, і зараз наближається до саміту Східного партнерства, де може надати сусідам на Сході надію на повторення цього шляху.

12 травня 2020

11 травня 2020


Рада ЄС ухвалила висновки щодо розвитку Східного Партнерства після 2020 року

Рада ЄС ухвалила у понеділок висновки щодо розвитку Східного Партнерства після 2020 року, в яких підтвердила стратегічну важливість цієї програми та об’єднані зобов’язання її учасників будувати спільний простір демократії, добробуту і стабільності.

09 травня 2020

07 травня 2020

01 травня 2020


Країнам Східного Партнерства необхідна нова стратегія безпеки – науковець

Країни Східного Партнерства, які практично всі відчувають на собі агресивну поведінку Росії, мають шукати форми регіонального співробітництва для координації зусиль та посилення безпеки у регіоні та у всій Європі.

29 квітня 2020


Україна заплатила високу ціну за європейський вибір, і не відступить від нього – Точицький

Україна розраховує протягом наступних 10 років стати членом Євросоюзу, і не відступиться від власного європейського вибору, за який заплатила, і продовжує просто зараз сплачувати величезну ціну.

23 квітня 2020

22 квітня 2020


Боррель сказав, як ЄС в умовах пандемії допомагатиме країнам Східного партнерства

Європейський Союз надає країнам Східного партнерства реальну допомогу під час кризи, пов’язаної з пандемією коронавірусу, зокрема, у захисті економіки, продовженні реформ та сталому економічному розвитку.

21 квітня 2020

14 квітня 2020

09 квітня 2020


Україна готова до поглиблення співпраці у рамках "Східного партнерства" - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав заяву міністрів закордонних справ «Вишеградської групи» щодо майбутнього ініціативи ЄС «Східне партнерство» і заявив про готовність України, Грузії та Молдови до поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.


На саміті Східного партнерства ЄС надішле позитивний сигнал країнам-учасницям – Боррель

Саміт Східного партнерства, який має відбутися влітку, дозволить підбити підсумок досягнутого та надіслати країнам-учасницям позитивний сигнал щодо подальшого розвитку відносин.

08 квітня 2020

30 березня 2020


Єврокомісія підтримає Україну та країни Східного партнерства

Єврокомісія оголосила у понеділок про те, що спрямовує 140 мільйонів євро, які були призначені для реалізації різних програм в рамках Східного партнерства, на негайну допомогу країнам-партнерам у зменшенні економічної та соціальної шкоди, що завдано сплеском коронавірусу COVID-19.

26 березня 2020

18 березня 2020

17 березня 2020

24 лютого 2020

20 лютого 2020


На саміті Східного партнерства підтвердять спільні зобов’язання ЄС і країн-партнерів

На саміті Східного партнерства, який відбудеться 18 червня в Брюсселі, будуть підтверджені спільні зобов’язання країн ЄС і країн-партнерів у розвитку взаємовигідної співпраці після 2020 року.

19 лютого 2020


ЄС до квітня напрацює варіант нової програми співпраці з країнами Східного партнерства

Європейський Союз наразі опрацьовує пропозиції до нової програми співпраці з країнами Східного партнерства, перші проміжні результати очікуються наприкінці березня - на початку квітня.

12 лютого 2020

04 лютого 2020

31 січня 2020

05 грудня 2019


Бюджет Східного партнерства пропонують збільшити на чверть

Європейський Комітет регіонів вважає за необхідне впровадити більше стимулів для країн Східного партнерства у здійсненні реформ та соціально-економічних перетворень, та збільшити на 25 відсотків фінансування програм ЄС, спрямованих на місцевий розвиток у цих країнах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-