Зневага Кремля до прав людини проявляється й у війні проти України - Держдеп

Зневага Кремля до прав людини проявляється й у війні проти України - Держдеп

Звіт
Укрінформ
Російські війська використовують насильство проти мирного населення як інструмент ведення війни в Україні.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у щорічному звіті про права людини у всьому світі Держдепартаменту США.

У звіті наводяться факти порушень і зловживань Росією правами людини впродовж другого року повномасштабної війни проти України. Зокрема згадуються знущання, яких зазнало цивільне населення, включаючи українських дітей, з боку російських військ та офіційних осіб.

У Держдепі підкреслили, що значні порушення прав людини, вчинені російськими військами на окупованих територіях, стосувалися «серйозних і широкомасштабних випадків», включаючи свавільні або незаконні вбивства, насильницькі зникнення, катування, жорстоке поводження, суворі та небезпечні для життя умови ув’язнення, свавільний арешт або затримання, серйозні обмеження свободи вираження думок, свободи ЗМІ та свободи в Інтернеті.

Читайте також: Лубінець: Усі публічні дії РФ про дотримання прав людини - лише вистава

«Були достовірні повідомлення про страти без суду і слідства, тортури, зґвалтування, напади, внаслідок яких були вбиті і поранені цивільні особи та пошкоджена або знищена цивільна інфраструктура російськими військами в Україні, а також про воєнні злочини, зокрема пов’язані із примусовою депортацією або переміщенням цивільних осіб», – зауважили у Держдепі.

У звіті згадується про видачу Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордерів на арешт Путіна та уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової у зв’язку із примусовим вивезенням українських дітей до Росії. 

Крім цього, зазначається, що Росія розправляється із власними громадянами, висуваючи фальшиві кримінальні звинувачення проти сотень росіян, які виступили проти загарбницької війни Путіна. 

Російська влада використала нові закони для покарання інакомислення в країні, ув’язнила антивоєнних протестувальників і представників опозиції, переслідувала багатьох людей за висловлювання в Інтернеті, ще більше обмежувала ЗМІ та продовжувала транснаціональні репресії проти критиків Кремля.

Читайте також: Кремль намагається створити умови для виправдання можливої агресії Росії в Молдові - ISW

У звіті згадується про засудження опозиціонера Володимира Кара-Мурзи до 25 років в’язниці, про смерть ув’язненого опозиціонера Олексія Навального.

Як повідомлялося, українські правоохоронці наразі розслідують близько 3800 кримінальних проваджень за фактами вчинення російськими військовими злочинів проти українських дітей.

Фото: Sergey Alimov/GI

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-