Кремль намагається створити умови для виправдання можливої агресії Росії в Молдові - ISW

Кремль намагається створити умови для виправдання можливої агресії Росії в Молдові - ISW

Укрінформ
У Молдові проросійські діячі продовжують створювати умови для виправдання можливої майбутньої агресії РФ.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

У зведенні йдеться, що 19 квітня Народні збори Гагаузії, проросійського автономного регіону у Молдові, звернулися до молдовського парламенту із проханням надати російській мові особливий правовий статус мови міжнаціонального спілкування у країні. Проросійська губернаторка Гагаузії Євгенія Гуцул заявила одному із російських ЗМІ, що уряд Молдови є «русофобським» і чинить опір цій ініціативі.

«Звернення гагаузів, ймовірно, є частиною зусиль Кремля створити інформаційні умови, аби звинуватити Молдову у дискримінації російськомовних і виправдати майбутню російську агресію у Молдові як необхідну для захисту "співвітчизників Росії за кордоном"», – вважають аналітики Інституту.

Того ж дня очільник російського МЗС Сергій Лавров під час інтерв’ю російським держмедіа заявив, що Захід змусив президента Молдови Маю Санду «відкрито втягнути Молдову в НАТО, прямо або через об’єднання із Румунією», додавши, що раніше те саме було зроблено із Президентом України Володимиром Зеленським. Російський міністр також розкритикував курс на Захід Молдови та Вірменії і закликав ці країни переглянути свої рішення, стверджуючи, що Захід змусить своїх громадян воювати у можливій війні проти РФ.

Експерти ISW припускають, що порівняння Лавровим уряду Молдови з урядами Вірменії та України, ймовірно, є мовчазною загрозою.

«ISW продовжує оцінювати, що Кремль, ймовірно, намагається дестабілізувати молдовське суспільство, атакувати демократичний уряд Молдови та перешкодити вступу Молдови до Євросоюзу», – підсумували експерти.

Читайте також: Молдова визначилась з датою президентських виборів і референдуму про вступ до ЄС

Раніше Інститут вивчення війни підкреслював, що Росія має намір використати Придністров’я і Гагаузію для проведення гібридних операцій, щоб дестабілізувати ситуацію в Молдові.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-