Демарш на Радбезі ООН: посол росії втік, коли Шарль Мішель звинуватив рф у продовольчій кризі

Демарш на Радбезі ООН: посол росії втік, коли Шарль Мішель звинуватив рф у продовольчій кризі

Укрінформ
Лише дії росії та її брудна війна проти України призвели до поточної продовольчої небезпеки, з якою стикається весь світ, тож лише росія і вона одна несе відповідальність за цю глобальну кризу, незважаючи на шалений потік дезінформації та пропаганди, яку кремль намагається поширювати світом.

Як повідомляє Укрінформ, про це під час виступу на Раді Безпеки ООН заявив Президент Європейської Ради Шарль Мішель. Повний текст його виступу оприлюднений на сайті Європейської Ради.

«Посол російської федерації, будьмо чесними. кремль використовує постачання їжі як невидиму ракету проти країн, що розвиваються. Драматичні наслідки російської війни поширилися по усьому світові. Це підвищує ціни на продовольство, штовхає людей у бідність та дестабілізує цілі регіони. росія є єдиною, хто винна у цій продовольчій кризі. Лише росія. Незважаючи на кремлівську кампанію брехні та дезінформації», - сказав Шарль Мішель.

Читайте також: Небензя зачитав на РадБезі ООН повідомлення агента СВР РФ

Він зауважив, що бачив це на власні очі кілька тижнів тому в Одесі. Саме там мільйони тон зерна та пшениці виявилися заблокованими у контейнерах та у суднах, тому що російські військові кораблі знаходяться у Чорному морі та атакують транспортну інфраструктуру. Просто зараз саме російські танки, російські бомби та міни не дозволяють Україні сіяти та збирати врожай.

Шарль Мішель нагадав, що кремль свідомо намагається вражати українські зернові сховища, і при цьому продовжує красти зерно з України, намагаючись при цьому звинувачувати інших. Такі спроби дезінформації, за його словами, є проявом боягузтва, суцільною та простою пропагандою.

Читайте також: Обіцянки путіна розблокувати експорт українського зерна далекі від реальності – Кислиця

«Давайте звернемось до фактів. ЄС не накладає жодних санкцій на сільськогосподарський сектор росії. Нуль. І навіть наші санкції проти російського транспортного сектору не виходять за межі ЄС. Ви (звертається до посла рф, який іде із засідання – ред.) можете полишити цю кімнату – напевно так буде простіше слухати правду. Наші санкції не забороняють судам під російським прапором перевозити зерно, продукти харчування або добрива в країни, що розвиваються. ЄС, навпаки, робить все, щоб допомогти Україні з сільськогосподарським експортом, та щоб підтримати сільськогосподарський сектор України у наступному сезоні», - наголосив Президент Європейської Ради.

Фото: Spencer Platt / Getty Images

Він окремо підкреслив: глобальна продовольча безпека є найвищим пріоритетом для ЄС, який робить все можливе, щоб допомогти країнам, що розвиваються, вирішити поточні виклики у цій сфері.

Читайте також: Кулеба - про обіцянки путіна не атакувати Одесу після розмінування портів: Його слова порожні

«Щоб це зробити, ми маємо розблокувати Чорне море. Ми повною мірою підтримуємо зусилля Генерального секретаря Гутерреша з пошуку рішення для відкриття морських шляхів для українського експорту. Ми будемо активно робити внесок у роботу Глобальної групи з відповіді на кризу, та будемо співпрацювати ц цьому з G-7 та Африканським Союзом», - додав Шарль Мішель.

24 лютого поточного року росія розпочала війну проти України. В результаті агресії та запровадженої росією морської блокади в портах України були заблоковані більше 20 мільйонів тон зерна, що були призначені на експорт. Це спричинило загрози глобального голоду, оскільки майже половина усього обсягу поставок в рамках Всесвітньої програми продовольства ООН припадають саме на українське зерно.

У відповідь на кризу ЄС створив так звані «коридори солідарності» на кордонах між Україною і ЄС для усунення адміністративних бар’єрів та вивезення українського зерна на територію ЄС суходолом, і далі – через порти Польщі та Румунії – на світовий ринок. Водночас, представники ЄС заявили про підтримку зусиль ООН із забезпечення гуманітарних коридорів для транспортування українського зерна кораблями через Чорне море.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-