
Україна має ресурси для стабільності продовольчої безпеки - Мінагрополітики
В Україні є всі ресурси, щоб забезпечувати економічну доступність сільськогосподарської продукції для споживача.
27 вересня 2023
В Україні є всі ресурси, щоб забезпечувати економічну доступність сільськогосподарської продукції для споживача.
25 вересня 2023
Юристи-правозахисники у взаємодії з Офісом генпрокурора України готують досьє воєнних злочинів для Міжнародного кримінального суду з обвинуваченнями Росії в навмисному спричиненні голоду.
19 вересня 2023
Сполучені Штати разом із партнерами зобов’язуються інвестувати щонайменше $600 мільярдів впродовж наступних чотирьох років у розвиток якісної інфраструктури в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, щоби посилити їх економічне зростання.
Російська Федерація намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання окупації територій України.
Під час роботи Генеральної Асамблеї ООН Євросоюз намагатиметься залучити якомога більше партнерів до підтримки української Формули миру.
ЄС має допомогти Україні з експортом зерна та при цьому зберегти єдність в умовах, коли більшість його членів не підтримують односторонні обмеження, запроваджені трьома країнами.
09 вересня 2023
Державний секретар США Ентоні Блінкен засудив російські удари по українських портах на Дунаї.
08 вересня 2023
Росія має припинити блокаду та обстріли українських портів, оскільки російська блокада українського зернового експорту на світовий ринок ставить під загрозу голоду життя принаймні 250 мільйонів людей у країнах, що розвиваються.
23 серпня 2023
Після припинення дії Чорноморської зернової ініціативи, Росія завдає ударів по основній інфраструктурі експорту зерна в регіоні, ставлячи під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Немає сумніву, що РФ ніколи не хотіла забезпечити вирішення цього питання - одного з прямих наслідків цієї війни.
21 серпня 2023
Стан продовольчої безпеки в громадах та можливі шляхи для її підвищення обговорили експерти Програми «U-LEAD з Європою» та Міністерства аграрної політики і продовольства під час інформаційної сесії з представниками територіальних громад з усієї України.
17 серпня 2023
Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський обговорив з генеральною директоркою Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала внесок України у підтримку глобальної продовольчої безпеки.
16 серпня 2023
Відновлення зернової ініціативи є критично важливим для виходу зі світової продовольчої кризи.
10 серпня 2023
Ескалація напруги в Чорному морі не відповідає інтересам жодної зі сторін, тоді як повернення до зернової угоди сприятиме продовольчій стабільності.
04 серпня 2023
Український продовольчий експорт – це ключовий чинник стабільності продовольчих ринків, тому Українська держава працює з партнерами, щоб гарантувати продовольчу безпеку.
02 серпня 2023
Сполучені Штати сприймають повітряні атаки РФ на інфраструктуру збереження й транспортування зерна в Україні як спрямовані проти багатьох країн світу.
Президент Володимир Зеленський заявляє, що Москва зараз веде битву за глобальну катастрофу, їй потрібно, щоб розвалився продовольчий ринок світу.
28 липня 2023
Країни Перської затоки виступають за якнайшвидше продовження зернової угоди, адже ініціатива є розв'язанням гуманітарних проблем і забезпеченням продовольчої безпеки для багатьох країн.
27 липня 2023
Сполучені Штати вважають, що вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи суттєво вдарив по продовольчій безпеці в масштабі цілого світу, а обіцянки Путіна про «безкоштовне зерно» для кількох країн Африки не врятують ситуації.
24 липня 2023
Українська зернова асоціація офіційно звернулася до виконавчого віцепрезидента, комісара з питань торгівлі Єврокомісії Валдіса Домбровскіса з пропозицією оптимізувати альтернативні маршрути експорту зерна з України до європейських портів з подальшим відвантаженням до третіх країн.
23 липня 2023
Багато країн зацікавлені в тому, щоб зерновий коридор працював. А завданням Росії є створення штучного голоду у світі, який спричинить продовольчу міграцію до Європи.
21 липня 2023
Оголосивши про намір завдавати ударів по всіх суднах, які виходять з або прямують до українських портів, Росія перетворила усіх людей на потенційних жертв своєї агресії.
Унаслідок припинення участі Росії в Чорноморській зерновій ініціативі та загрози судноплавству зростають ціни на продовольство по всьому світу, посилюючи енергетичну та фінансову кризи.
20 липня 2023
Обстрілюючи портову інфраструктуру України та знищуючи термінали із зерном, РФ свідомо намагається приректи найуразливіші країни світу на голод, і на це має бути рішуча відповідь міжнародної спільноти.
Поновлення Росією блокади шляхів у Чорному морі ставить під загрозу постачання української аграрної продукції, запасів якої у портах вистачило б, щоб забезпечити продовольством приблизно 6 мільйонів людей.
19 липня 2023
Росія, яка в односторонньому порядку вийшла з Чорноморської зернової ініціативи, перетворює продовольство на зброю, завдаючи при цьому ракетних ударів по зерновому хабу України, а також висловлюючи відкриті погрози мирним суднам.
ООН має жорстко зреагувати на агресивні дії Росії, яка вдалася до порушення зернової угоди, інакше світ може стикнутися з проблемою штучного голоду.
Рішення Росії вийти з Чорноморської зернової ініціативи матиме дуже негативні наслідки для продовольчої безпеки у світі.
Після односторонньої відмови від участі в Чорноморській зерновій ініціативі Росія продовжує експортувати продовольство та отримувати за це рекордні прибутки.
Аби усунути продовольчу небезпеку для найуразливіших країн світу та продовжити експорт українського продовольства вкрай важливо поновити перевезення Чорним морем.
17 липня 2023
Речник Генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік наголосив, що Росія не лише припинила свою участь у Чорноморській зерновій угоді, а й відкликала свої гарантії безпеки для зернового коридору.