Канада вивчає альтернативи, якщо перемовини щодо NAFTA проваляться

Канада вивчає альтернативи, якщо перемовини щодо NAFTA проваляться

Укрінформ
Оттава розглядає кілька варіантів дій на випадок, якщо США та Мексика укладуть двосторонню торгівельну угоду, виключивши з неї Канаду.

Про це на прес-конференції у Нью-Йорку заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми продовжуватимемо працювати над великою кількістю альтернатив, багатьма шляхами, що лежать перед нами. Ми й надалі концентруватимемося на досягненні під час перемовин вигідної для канадців угоди”, - сказав Трюдо, відповідаючи на запитання про дії Канади у разі розірвання торгівельної угоди із США. 

При цьому він наголосив, що Канада докладає значних зусиль, аби перемовини із Вашингтоном завершилися успіхом. “Ми практично безперервно ведемо дискусію й шукаємо позитивні й конструктивні шляхи оновлення NAFTA як тристоронньої угоди між Канадою, США та Мексикою”, -  зауважив прем'єр-міністр.

Читайте також: Трюдо бачить можливість поновити договір NAFTA

Трюдо додав, що не обговорюватиме публічно деталі щодо нинішнього етапу перемовин. “Ми й надалі зосереджуватимемося на досягненні вигідної канадцям угоди, визнаючи, що договір може бути одночасно корисним як канадцям, так і американцям, мексиканцям і всьому материку. Ми працюватимемо над цим стільки, скільки буде потрібно”, - підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, США та Мексика на початку вересня оголосили про завершення перемовин щодо зони вільної торгівлі та висловили намір до кінця вересня відправити документ на затвердження до парламентів. Аби залишитися стороною угоди, Канада була змушена терміново підключатися до перемовин, через що міністр закордонних справ Христя Фріланд навіть скоротила свій візит до Європи, скасувавши, зокрема, зустрічі у Києві та Парижі. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-