Уряд затвердив порядок передання коштів на відновлення пам’яток комунальної власності

Уряд затвердив порядок передання коштів на відновлення пам’яток комунальної власності

Укрінформ
Уряд затвердив чіткий порядок та умови надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів робіт з реставрації, консервації та ремонту пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності.

Як повідомляє пресслужба МКІП, документ визначає, як саме відбиратимуть проєкти з регіонів у межах програми «Велика реставрація», передає Укрінформ.

«Затвердження коштів на об’єкти комунальної власності — чи не основний крок до відновлення цих пам’яток. Далі за планом відбір проєктів за регіонами на 2022-й і безпосередньо їхня реставрація. Зробити це досягнення реальністю допомогла сфера культури, небайдужі громадяни, ОДА, що пішли назустріч, і уряд. Цими спільними зусиллями «Велика реставрація» просто блискавично розширюється, а із нею зростає й туристичний попит та інтерес до української спадщини», – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Зокрема, умови надання коштів регіонам такі:

  • наявність затвердженої документації та позитивного експертного звіту щодо її розгляду;
  • вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт однієї пам’ятки, що перебуває у комунальній власності, у 2022 році – від 1 млн гривень;
  • календарний план реалізації проєкту – не більш ніж три роки.

Зазначається, що перевагу надаватимуть проєктам:

  • які реалізовувалися у 2021 році за рахунок субвенції та потребують виділення коштів з Державного бюджету України на 2022 рік для продовження чи завершення їх реалізації;
  • об’єктам культурної спадщини, які перебувають в аварійному стані;
  • об’єктам, включеним до списку Світової спадщини ЮНЕСКО;
  • об’єктам культурної спадщини національного значення;
  • проєктам, на реалізацію яких запропоноване співфінансування з місцевого бюджету.
Читайте також: У костелі Святого Миколая в Києві завершили протиаварійні роботи

Для розгляду документів з регіонів та розподілу коштів створять комісію з представників МКІП. Розподіл субвенції затверджуватиметься урядом за поданням МКІП та погодженням з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету.

Наголошується, що загалом таке рішення уряду визначає чіткий та прозорий механізм надання державної підтримки для місцевих бюджетів в рамках програми «Велика реставрація». Це дасть можливість зберегти унікальні об’єкти культурної спадщини по всій країні та перетворити їх на туристичні магніти.

У державному бюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,8 млрд грн на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-