У костелі Святого Миколая в Києві завершили протиаварійні роботи

У костелі Святого Миколая в Києві завершили протиаварійні роботи

Фото
Укрінформ
У костелі Святого Миколая в Києві завершилися протиаварійні роботи.

Як передає Укрінформ, про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі.

У костелі святого Миколая завершили протиаварійні роботи / Фото: Євген Любімов. Укрінформ

"Вдячний усім благодійникам, які долучились до порятунку пам’ятки. На мій погляд, нам вдалось досягнути відкритої комунікації держави, представників бізнесу та громадян України. Безпрецедентний випадок. Загалом сума, отримана від благодійників, склала 21 704 389,31 грн. Усі кошти йдуть на відновлення костелу. Цифри добровільної допомоги вражають, як і вражає те, з якою швидкістю їх було зібрано. Одразу наголошу, що метою протиаварійних робіт було усунути небезпечні елементи для знаходження всередині та підготувати пам’ятку для подальших реставраційних робіт", - підкреслив Ткаченко.

Міністр зазначив, що були зроблені такі роботи: проведено лабораторні дослідження та експертизу конструкцій пам’ятки; досліджено вплив пожежі на всі конструкції будівлі; розроблено проєктно-кошторисну документацію на подолання наслідків пожежі та проведення протиаварійних робіт; проведено закупівлі та укладено договір підряду на виконання протиаварійних робіт; організовано службу замовника та технічний нагляд за виконанням робіт підрядником; виконано монтаж нових тимчасових віконних конструкцій; проведено очистку всіх стін від сажі.

Читайте також: У Раді відкрили виставку для порятунку унікального костелу на Львівщині

Також, за його словами, у костелі влаштовано тимчасові підлоги, які будуть експлуатувати і надалі під час реставрації; встановлено захисні сітки для захисту від падіння елементів декору зі стелі костелу; розроблено заново та відновлено всю систему опалення; змонтовано нове освітлення; демонтовано небезпечні елементи; демонтовано люстри, які постраждали під час пожежі; прибрано сміття та повністю відновлено функціональність пам’ятки.

Міністр зауважив, що далі костел вже будуть реставрувати, і до завершення реставрації проводити концертну діяльність всередині не можна.

"Тому ми шукаємо приміщення для розміщення творчого колективу Будинку органної музики для відновлення їх постійної зайнятості. Колектив сподівається, що буде можливість пристосувати будівлю кінотеатру «Київ» під концертну залу. Тому ми ведемо попередні консультації з КМДА", - написав Ткаченко.

Читайте також: Для реставрації костелу Святого Миколая використовують технологію, розроблену в Німеччині

Він зазначив, що фінансування реставраційних робіт проводитимуться за кошти з держбюджету в межах програми «Велика реставрація». За його словами, реставрація фасаду і реставрація робіт всередині – два окремі проєкти, і фасадні роботи вже планується розпочати у березні.

"Наразі проєкт реставраційних робіт допрацьовується. На реставрацію ж внутрішньої частини також готуватимемо проєкт. Так само, як з робочою групою при МКІП щодо протиаварійних робіт, до робочої групи з реставрації увійдуть представники католицької громади", - додав Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, пожежа в костелі Святого Миколая спалахнула увечері 3 вересня 2021 року на 1 і 2 поверсі органного залу і поширилася на покрівлю. О 23:26 вогонь був ліквідований на площі 80 кв. м. Жертв і постраждалих немає.

Читайте також: У межах «Великої реставрації» відновили фасади Національної музакадемії

За інформацією міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, попередньою причиною займання було коротке замикання в органі. Вогнем було пошкоджено внутрішнє оздоблення будівлі та інструмент.

Костел Святого Миколая в Києві зведений у 1899-1909 роках в неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Будівлю ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України, як приміщення для концертів, і парафія святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, яка проводить тут богослужіння.

Читайте також: Протиаварійні роботи в Гостиному дворі тривають цілодобово - Ткаченко

У червні 2022 року костел Святого Миколая передадуть римо-католицькій громаді.

Фото: Євген Любімов, Укрінформ, facebook/Масі Найєм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-