Україна й Кіпр зацікавлені розширювати співпрацю у туристичній сфері

Україна й Кіпр зацікавлені розширювати співпрацю у туристичній сфері

Укрінформ
Україна й Кіпр зацікавлені у використанні значного потенціалу для розширення співпраці в туристичній галузі.

Як повідомляє пресслужба МЗС України, про це йшлося під час зустрічі заступника міністра закордонних справ України Миколи Точицького з послом Республіки Кіпр в Україні Луїсом Телемаху, передає Укрінформ. 

Співрозмовники дали позитивну оцінку процесу реалізації домовленостей, досягнутих під час проведеного в квітні цього року спільного засідання Міжурядової українсько-кіпрської комісії, для поглиблення взаємовигідної співпраці в економічній та інвестиційній сферах.

Точицький підкреслив незворотність курсу України на інтеграцію в ЄС і висловив сподівання на продовження підтримки кіпрської сторони.

За інформацією Державної служби статистики України, за 9 місяців 2021 року обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Кіпром становив $ 616,3 млн, що на 18,5% більше такого показника у цей період 2020 року. Обсяги експорту українських товарів та послуг до Кіпру у згаданий період становили $ 302,3 млн та зменшилися на 10,3%, як порівняти з цим періодом 2020 року, обсяги імпорту збільшилися на 71,4% та становили $ 314,0 млн. Сальдо за 9 місяців 2021 року є позитивним для України і становить $ 8,6 млн.

Станом на 30 червня Кіпр обіймав перше місце за обсягом інвестицій в економіці України, що становило $ 17,1 млрд (30% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій), що на 2 млрд більше, ніж залишалося станом на 31.12.2020.

Станом на 30 червня обсяг інвестицій з України в економіці Кіпру становив $ 1,1 млрд, або 37% від загального обсягу прямих українських інвестицій за кордоном.

Як повідомляв Укрінформ, 24 червня заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква обговорив з постійним секретарем Міністерства закордонних справ Республіки Кіпр Корнеліосом Корнеліу питання мінімізації наявних бар’єрів для того, щоб Кіпр і надалі залишався традиційно привабливим туристичним напрямком для багатьох українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-