Храмовий комплекс Гьобеклітепе зроблять новим «локомотивом» туристичної Туреччини

Храмовий комплекс Гьобеклітепе зроблять новим «локомотивом» туристичної Туреччини

Укрінформ
Відвідання сходу Туреччини, історичного регіону Месапотамія, міста Шанлиурфа та храмового комплексу Гьобеклітепе, який вважається «нульовою точкою» відліку історії людства, набуває все більшої популярності серед туристів з-за кордону. За перші 9 місяців цього року Гьобеклітепе відвідали пів мільйона туристів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову регіональної палати туристичних гідів Шанлиурфи Мюслюма Чобана, якого цитує TRT Haber.

«За перші 9 місяців року місто відвідало близько 500 тисяч людей… Ми прогнозуємо, що після пандемії кількість відвідувачів дуже швидко сягне мільйонів… Туристи їдуть до Гьобеклітепе, багато хто планує ще це зробити», – повідомив Мюслюм Чобан.

Також регіон приваблює туристів кухнею, культурними цінностями та музикою.

«Шанлиурфа приваблює історією, археологічними знахідками та туристичними можливостями. Той факт, що Гьобеклітепе – об’єкт спадщини ЮНЕСКО, сприяв тому, що Шанлиурфа стала одним із найвідоміших місць у світі… Шанлиурфа найближчим часом поб'є нові рекорди щодо приймання вітчизняних та іноземних туристів», – наголосив мер Шанлиурфи Зейнель Абідін Беязгюль.

Читайте також: У Туреччині анонсували створення туристичного регіону «Месопотамія»

«Поряд з Гьобеклітепе в нашому регіоні є ще три місця, які у списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Ще сім – у тимчасових списках. З їхнім додаванням до постійного списку регіон набуде ще більшої популярності для відвідування у світі, й стане новим «локомотивом» у сфері туристичних поїздок», – розповіла віце-президент Асоціації розвитку туризму Шанлиурфи та член правління Асоціації туристичних агентств Туреччини Рахіме Яшар.

Як повідомляв Укрінформ, у червні цього року на сході Туреччини, де археологи виявили унікальні стародавні об’єкти, зокрема 11 пагорбів подібних до всесвітньовідомого Гьобеклітепе було вирішено створити туристичний регіон «Месопотамія». До нього увійдуть 9 провінцій Південно-Східної Анатолії, які вирізняються своєю історією, культурою та гастрономією.

Як відомо, храмовий комплекс Гьобеклітепе у часовому проміжку існував ще до єгипетських пірамід і цивілізації майя. Після його виявлення у 1963 році історія сучасної цивілізації «стала довшою» на кілька тисячоліть. Гьобеклітепе включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО з 2011 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-