У віденському Музеї Гундертвассера запустили україномовний аудіогід

У віденському Музеї Гундертвассера запустили україномовний аудіогід

Укрінформ
У межах проєкту першої леді Олени Зеленської відбувся запуск україномовного аудіогіда у Віденському будинку мистецтв у Австрії (Музей Гундертвассера).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента України

Це вже третій аудіогід у Відні та 22-й загалом, запущений з ініціативи першої леді.

Перший аудіогід у межах проєкту культурної дипломатії з’явився в червні 2020 року у віденській галереї Альбертіна, другий – у вересні того ж року у віденському Музеї історії мистецтв.

«Запуск усіх трьох україномовних аудіогідів став можливим завдяки зусиллям посла України в Австрії Олександра Щерби та українських дипломатів. Завдяки їхній відданості проєкту культурної дипломатії українська мова зазвучала в першому «зеленому» музеї Відня – Музеї Гундертвассера», – заявила дружина Президента України.

Музей Гундертвассера, відомий як Віденський будинок мистецтв, – культурний символ австрійської столиці. Його спроєктував один із найвідоміших австрійських архітекторів ХХ століття Фріденсрайх Гундертвассер. Тут представлена єдина у світі постійна ретроспектива робіт цього митця, а також відбуваються важливі міжнародні виставки.

Читайте також: Україномовні гіди з’явилися ще у двох музеях Туреччини

Будівлю, споруджену 1892 року, Гундертвасссер згодом перепроєктував. Зараз це будинок, поверхні в якому оздоблені кольоровою керамікою та мозаїкою, вікна мають нестандартну форму і розташовані в порядку нерівних шахових клітинок. Всередині будинку – нерівна підлога, викривлені лінії, а в оформленні кімнат є зелені рослини. У фойє – фонтан, який спроектував Ганс Мур.

Реалізація проєкту із запуску аудіогіда стала можливою завдяки спільним зусиллям Посольства України в Республіці Австрія та Музею Гундертвассера.

Як повідомляв Укрінформ, в Узбекистані у Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького (місто Нукус) у межах проєкту першої леді України Олени Зеленської відбувся запуск україномовного аудіогіда. 

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-